Strona głównaGryAktualnościAmong Us - popularną grę zalewa fala cheaterów i hackerów

Among Us – popularną grę zalewa fala cheaterów i hackerów

Jak w przypadku większości gier, tak i Among Us musi się mierzyć z przypływem oszustów, kombinujących jak tu zepsuć gierkę innym.

Among Us to internetowy fenomen, który niewielu może wyjaśnić. Ta licząca sobie już dwa lata gra nagle i nieoczekiwanie wystrzeliła swoją popularnością. To efekt łańcuchowy zainteresowania ze strony streamerów, którzy nagle odkryli grę dla siebie i innych. InnerSloth, twórcy gry, oczywiście cieszą się tym rozkwitem, ale nie każdy efekt gigantycznej popularności jest dobry.

Among Us

Pewnie dla nikogo nie jest to specjalnym zaskoczeniem na tym etapie zainteresowania gierką, ale Among Us ma obecnie poważny problem z oszustami. Niektórzy gracze korzystają z podstępnych taktyk by zabezpieczyć wygraną dla siebie i swoich znajomych. Inni dopuszczają się wręcz hackowania by zdobyć nieuczciwą przewagę. Sytuacja z Among Us trochę przypomina walkę z oszustami w Fall Guys. Tam problem rozwiązano wprowadzając Easy Anti Cheat do gry. Niestety, InnerSloth nie może sobie pozwolić na skorzystanie z tego rozwiązania, więc przyszłość gry pod tym kątem pozostaje niepewna.

Niepisaną zasadą Among Us jest komunikowanie się z innymi graczami jedynie w trakcie spotkań lub kiedy ktoś znajdzie ciało. Zasadę wymusza sama gra, pozwalając na pisanie do siebie tylko w tych momentach. Dla lepszego przepływu informacji, gracze używają zewnętrznych komunikatorów, jak TeamSpeak czy Discord, ale to system podatny na nadużycia. Nic nie powstrzyma graczy przed wymianą informacji kto jest Impostorem, nawet jeśli już są martwi i nie powinni się odzywać. Podobnie jeśli chodzi o pomoc Impostorom, jeśli wcielają się w nich znajomi.

Na szczęście, o ile oszustów trudno wykryć, to nie natrafia się na nich w grze przesadnie często. Częściej można w trakcie rozgrywki wpaść na hackerów. To gracze, którzy korzystają z cheatów po stronie klienta gry, dzięki czemu mogą poruszać się szybciej lub widzieć więcej. Czasem wykrywają dzięki temu Impostora już na początku gry. Oszuści w grach sieciowych to nic nowego, ale oszukiwanie w Among Us jest o tyle absurdalne, że gra nie ma żadnego systemu progresu. Każda rozgrywka jest po prostu dla przyjemności, a ewentualną nagrodą mogą być jedynie skórki dla swoich postaci.

Zobacz: Among Us znacząco zwiększyło popularność Discorda

Dlatego ciężko określić jaki rodzaj satysfakcji dokładnie czerpią oszuści w Among Us. Na pewno psuje się w ten sposób przyjemność z gry innym. InnerSloth aktualnie szuka rozwiązania problemu, ale póki co trzeba się pogodzić z tym, że publiczne lobby mogą być mocno chaotyczne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

3 KOMENTARZE

  1. Piszą w google:Among Us cheaty. I jak już wpiszą to na początku mają najlepszą stronę na cheaty no i cheaty można se zrobić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię