Strona głównaEsportCounter-StrikeAstralis znowu na szczycie! Duńczycy triumfują w ESL Pro League

Astralis znowu na szczycie! Duńczycy triumfują w ESL Pro League

Ostatnie miesiące to powody do zwątpienia w Astralis. Kiedy wydawało się, że era ich dominacji minęła, gracze z Danii wygrali ESL Pro League.

Już sam fakt, że w finale kolejnego sezonu ESL Pro League spotkają się gracze Astralis i Natus Vincere, zapowiadał ogromne emocje. Tym bardziej, że pojedynek miał być rozgrywany w systemie BO5 – choć Na`Vi przystępowało do meczu z przewagą jednej mapy, z racji przejścia przez całe play-offy bez porażki. Kropką nad i był fakt, że obie formacje spotykały się w tym roku trzykrotnie – i za każdym razem górą byli gracze ze Wschodu.

Astralis ESL Pro League

Ten, kto zdecydował się na oglądanie finału, zdecydowanie nie mógł żałować na brak emocji. Pierwsza (a właściwie już druga) mapa – Dust2 – padła łupem Na`Vi, Astralis więc nie mogło pozwolić sobie już na żaden błąd. Początek Nuke’a wskazywał jednak na to, że mecz skończy się wynikiem 3:0 dla formacji s1mple’a. Jednak przy wyniku 12:6, gracze Astralis zaczęli walkę o powrót do meczu. I była to walka niezwykle skuteczna, choć dalej trzymająca w napięciu – finalnie Nuke skończył się wynikiem 16:14 dla Astralis.

Jeszcze większym dreszczowcem była dla fanów obu zespołów mapa Train. Wydawało się, że Astralis nie będzie miało żadnych większych problemów z pokonaniem przeciwnika, bo na tablicy wyników w pewnym momencie widniał już rezultat 15:7. W tym momencie jednak Na`Vi pokazało dlaczego są jedną z największych ekip CS:GO na świecie i byliśmy świadkami wyrównania oraz dogrywki. Ta padła jednak łupem graczy Astralis.

Zobacz: CS:GO – reklamowany przy użyciu roznegliżowanych modelek

Decydującą mapą był Overpass. Początek w wykonaniu Astralis był znakomity, ale przy stanie 11:4 Na`Vi zaczęło odrabiać straty. Prawie im się to udało – prawie, bo zapału wystarczyło im na dojście do wyniku 12:11. Od tego momentu inicjatywa należała już tylko do Duńczyków, którzy domknęli mapę wynikiem 16:11 i cały mecz 3:2.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTwitter
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię