Strona głównaKonsolePlayStation 5 - pierwsze informacje o głośności konsoli są obiecujące

PlayStation 5 – pierwsze informacje o głośności konsoli są obiecujące

Pierwsze wrażenia z obcowania z PlayStation 5 wskazują, że Sony uporało się z pewnym irytującym problemem poprzedniej generacji konsoli.

Japońskie serwisy Dengeki Online oraz 4Gamer sugerują, że producent PlayStation 5 w końcu uporał się z jednym z niezwykle denerwujących problemów PS4. Według ich doniesień konsola działa niezwykle cicho. Dzieje się tak, pomimo uruchomienia na niej bardzo wymagających tytułów, takich jak Godfall czy Astro’s Playroom, a dodatkowo konsola była umieszczona w mocno oświetlonym i nagrzanym studiu.

Sony PlayStation 5

Poprzednia generacja była szeroko krytykowana za głośność, a tytuły takie jak God of War wprowadzały nawet wiatraki konsoli w tryb przeciążenia (overdrive). Jednak według Dengeki Online, nowa konsola jest tak cicha, że badający ją zastanawiali się czy jest włączona czy nie.

4Gamer miał na jej temat podobne opinie, jednocześnie wyjaśniając, że z tyłu konsoli dało się wyczuć ciepłe powietrze, ale wiatraki były niemal niesłyszalne. Jak dokładnie działa system chłodzenia konsoli, jest aktualnie niewiadomą, ale publikacje na temat głośności wskazywały na znakomitą wydajność, również mimo umieszczenia pod oświetleniem.

Zobacz: PlayStation 5 – jeden z internautów chce pieniędzy za zdjęcia konsoli

Oczywiście na więcej detali i tak przyjdzie nam jeszcze poczekać – w końcu PS4 Pro również może być bardzo ciche jeśli konsola jest fabrycznie nowa, ale z czasem jej głośność dramatycznie rosła. Miejmy nadzieję, że Sony faktycznie zaimplementowało bardziej wydajny i efektywny system chłodzenia i wkrótce dowiemy się jak działa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię