Strona głównaWiadomościAnalizujemy nową wersję Dust2 - co się zmieniło? (wideo)

Analizujemy nową wersję Dust2 – co się zmieniło? (wideo)

W aktualizacji wersji beta Counter-Strike: Global Offensive pojawiła się nowa wersja mapy Dust2. To kultowa lokacja dla wszystkich graczy CS-a. Czy Valve odpowiednio o nią zadbało? Jak duże są zmiany? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Nowy Dust2 nie zmienił się drastycznie. W oczy rzuca się przede wszystkim nowa, ładniejsza grafika. Układ mapy nie zmienił się w ogóle. Za to zmieniło się kilka szczegółów, ale chyba nie w sposób, w który oczekiwaliby tego gracze.

Brak zmian na midzie

Dziwi głównie brak zmian na midzie, przez które niemożliwe stałoby się ustrzelenie antyterrorysty zaraz po rozpoczęciu rundy. Dust2 to jedyna mapa, na której chwilę po starcie rundy terroryści mogą zobaczyć rywali. Szkoda, bo to jednak z głównych kwestii, na które narzekali gracze. Jeśli chcemy być w miarę bezpieczni, to od musimy zmarnować jeden z granatów.

Brak zmian przez B

Niewiele zmieniło się również przed bomsitem B. Gracze na całym świecie wielokrotnie wspominali, że zdobycie tego site’u jest utrudnione przez niemożliwość rzucania granatów. Do dyspozycji mamy tak naprawdę kilka podstawowych, jak szybki flashbang. Niestety, nadal granatów nie da się rzucić z górnych tuneli. Jedynym wariantem z granatmi jest atak na B przez mida.

Spore zmiany na długiej

Sporych zmian doczekała się za to tzw. długa i doubledoorsy. Przede wszystkim podniesiono ściany, przez co rzucanie granatów jest nieco trudniejsze, ale wciąż możliwe. Można za to zapomnieć o rzucaniu granatów ze skrzynek sprzed długiej. Valve dodało tam daszek, który całkowicie eliminuje taką możliwość. Co dziwne, zmieniła się też wysokość budynków na długiej. Wcześniej dało się rzucić dość prostego smoke’a, który blokował widok z CT i można było przebiec na bomsite. Teraz wydaje się to dużo trudniejsze. Z czasem pewnie ktoś wymyśli nowy sposób, ale i tak zmiana jest dla mnie niezrozumiała.

Bombsite B

[galeria=66]

Kilka zmian da się zauważyć również na bomsicie B. Dużo łatwiej teraz wskoczyć na skrzynki przed wyjściem z tunelów, ale są one dużo niższe, więc przeciwnik łatwiej nas dostrzeże. Nadal można też schować się za skrzynkami i ze snajperki eliminować rywali. Za to bliższa skrzynia jest niższa i nawet podczas kucania będziemy widoczni. Reszta to głównie zmiany kosmetyczne.

Bombsite A

[galeria=67]

Kilka rzeczy zmieniło się też na bombsicie A. Nadal nie da się rzucić jednego smoke’a, który całkowicie odciąłby antyterrorystów od CT. Zawsze pozostaje chociaż mała luka, przez którą broniący mogą zobaczyć wbiegających terrorystów. Na A również obniżono zabudowania, co z jednej strony delikatnie utrudnia wrzucenie granatów na site (np. palaka), ale z drugiej ułatwiaj spalenie pozycji znanej jako „goose” (od grafitti, które znajduje się na ścianie). Może nie do końca jest to związane z bombistem A, ale warto też wspomnieć o pozycji określaniej mianem „xbox”. Teraz dużo łatwiej wskoczyć na skrzynkę, dzięki opartej o nią palecie.

Resp terro

Od respa terro pojawiła się nowa osłona w postaci niebieskiego auta. Można z tej pozycji łatwo zabijać pushujących antyterrorystów.

Dodatkowa galeria i wideo

[galeria=68]
[you tube=rBVOswrxCcA]

Jak zainstalować nowe Dust2?

Jeśli chcecie na własnej skórze sprawdzić nowego Dusta2, to musicie na Steamie wejść we właściwości Counter-Strike’a, a następnie w zakładce „beta” wybrać wersję 1.36.0.7-rc1. Gra pobierze niecałe 700 MB danych. Pamiętajcie jednak, żeby przed graniem meczów turniejowych wrócić do normalnej wersji gry. Robi się to dokładnie tak samo tylko z listy wybieramy „BRAK – anulowanie udziału we wszystkich testach”.

Jak podobają Wam się zmiany na nowy Dust2?

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię