Strona głównaWiadomościProblemy z dostępnością Core i7 8700K. Intel zagrożony przez AMD?

Problemy z dostępnością Core i7 8700K. Intel zagrożony przez AMD?

Niedawna premiera Coffee Lake odbyła się z wielkim hukiem i tak samo głośne echo omiata teraz internet, kiedy mowa o dostępności najmocniejszych propozycji niebieskich. Co zawiodło? Ile przyjdzie poczekać zainteresowanym zakupem? Co jest powodem problemów Intela?

Informacje o problemach z obłożeniem półek sklepowych pojawiają się od pewnego czasu, dzisiaj natomiast opublikowano informacje która rzuca trochę światła na ewentualną datę powrotu w chwale i glorii niebieskiej serii Core i7. Użytkownik TaintedSqurrel przeprowadził rozmowę z obsługą klienta jednego z największych sklepów internetowych w USA. Support stwierdza, iż problemy powinny minąć w ciągu 3-5 tygodni. Powinny to słowo klucz. Pewników nie ma, no może poza skalą problemu. Newegg o którym mowa powyżej zlecił zamówienie na 3000 sztuk, co zdradza że zainteresowanie modelem 8700K nie jest małe.

Co może być przyczyną problemu? Nie tak dawno temu AMD zaczęło sprzedaż swoich najnowszych dzieł inżynierii rodziny Ryzen, których sprzedaż najwyraźniej boli niebieskich. Po serii przywoitych recenzji znalazły one szerokie grono nabywców jednocześnie konsumując część tortu prosto z talerza firmy Intel. Dosyć zrozumiałym posunięciem można by nazwać więc przyspieszenie premiery, którego owocem są dzisiejsze problemy z dostępnością. Mimo wszystko sprzedaż kilkudziesięciu tysięcy sztuk lepsza jest niż okrągłe zero, czyż nie?

Źródło: newegg / hardOCP

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię