Strona głównaGryAktualnościPiłkarz Barcelony przyłapany na oszustwie w FIFIE

Piłkarz Barcelony przyłapany na oszustwie w FIFIE

FIFA to najpopularniejsza seria gier piłkarskich na świecie. Można się sprzeczać czy lepszy jest PES, ale faktem jest, że – pod względem sprzedaży – to EA Sports nie ma sobie równych. Szczególnie popularny jest tryb Ultimate Team, w którym oszukują nawet największe gwiazdy.

Na oszustwie został przyłapany Antoine Griezmann – nowy nabytek drużyny FC Barcelona. Cała historia miała miejsce kilka lat temu, ale Chukwuma Morah, który wcześniej pracował w Electronic Arts, zapewnia, że jest prawdziwa. Na Twitterze zdradził on, że kilka lat temu (w czasach FIFY 15) Elektronicy zbanowali konto francuskiego piłkarza z powodu oszustw.

Zobacz: EA Sports i FIFA 20 przyłączają się do akcji Say No To Racism

Chodziło dokładnie o kupowanie coinsów, które w FIFIE nie jest dozwolone. Konto zostało początkowo zbanowane, ale gracz skontaktował się z francuskim oddziałem firmy i poprosił o przywrócenie wszystkich danych. Pracownicy poszli mu na rękę, ale nie odbyło się bez kary. Wszyscy zawodnicy w składzie stali się niewymienni (aby nie mógł ich sprzedać na rynku), a z konta zniknęło kilkanaście milionów monet.

– Prawdziwa historia: kiedyś zablokowaliśmy konto Griezmanna za kupowanie monet w FIFA 15. Skontaktował się z naszym francuskim oddziałem taki zdenerwowany, że postanowiliśmy zwrócić mu dostęp do zawodników – napisał na Twitterze Chukwuma Morah.

Graczy może oburzać fakt, że normalny śmiertelnik nie miałby szans na odzyskanie konta. Ban to ban i nic nie da się z nim zrobić. Ale to nie pierwszy raz, gdy gwiazdy są traktowane… jak gwiazdy. Mam nadzieję, że Griezmann wyciągnął z tego lekcję i już nie oszukuje w najnowszej odsłonie FIFA 20.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię