Strona głównaWiadomościHardwareAORUS F048U to 48 calowy monitor OLED z odświeżaniem 120Hz i złączem...

AORUS F048U to 48 calowy monitor OLED z odświeżaniem 120Hz i złączem HDMI 2.1

AORUS poszerza swoją ofertę gamingowych monitorów o model flagowy. To AORUS F048U, olbrzym w przekątnej ekranu 48 cali, odświeżaniem 120 Hz i złączem HDMI 2.1

Największy monitor gamingowy w ofercie AORUS ma szansę stać się alternatywą dla gamingowych telewizorów, takich jak LG CX, które też są wyposażone w ekran OLED. Lecz czy tak się stanie przekonamy się w najbliższej przyszłości, ponieważ kluczową rolę będzie odgrywała tutaj cena, której AORUS jeszcze nie podał.

Pewni za to jesteśmy jakości obrazu tego modelu. Monitor F048U zostanie wyposażony w 10-bitowy panel OLED o rozdzielczości 4K i pokryciem barw z palety DCI-P3 na poziomie 98%. Dodatkowo monitor ten otrzyma wsparcie dla techniki AMD FreeSync Premium oraz będzie wspierał standard DisplayHDR 1000. O czym producent zapomniał napisać w materiałach prasowych, a na stronie VESA już ta informacja jest.

W odróżnieniu od zwykłych telewizorów monitor będzie wyposażony w unikatowe gamingowe menu oraz w specjalną gamingową nakładkę – dashboard, która będzie wyświetlała ważne informacje na ekranie monitora. Ta nakładka to nic innego jak menu OSD, które będzie wyświetlało informacje dotyczące rozdzielczości i odświeżania.

Monitor będzie kompatybilny z nowymi konsolami PS5, jak i Xbox Series X, dzięki złączu HDMI 2.1 będzie w stanie wyświetlać obraz z odświeżaniem 120 Hz w rozdzielczościach 1080p, 1440, oraz 4K dla konsoli Microsoftu, a w przypadku PS5 tylko w rozdzielczościach 1080p oraz 4K.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię