Strona głównaWiadomościHardwareGigabyte prezentuje potwora - GeForce RTX 2080 Ti w wersji chłodzonej cieczą

Gigabyte prezentuje potwora – GeForce RTX 2080 Ti w wersji chłodzonej cieczą

Jeśli chodzi o czystą wydajność, to GeForce RTX 2080 Ti to w tym momencie najszybsza karta graficzna, przeznaczona na rynek konsumencki. Ale co się stanie, gdy wyposażymy ją w system chłodzenia cieczą, który pozwoli na znaczące podwyższenie taktowania? Możecie się o tym przekonać kupując model Aorus GeForce RTX 2080 Ti WaterForce Xtreme AiO.

Gigabyte, pod marką Aorus, już wcześniej wprowadził do swojej oferty karty graficzne RTX 20xx z systemem chłodzenia cieczą. W sumie w portfolio producenta znajdowały się trzy konstrukcje – RTX 2080 z systemem chłodzenia cieczą AiO, RTX 2080 z pełnym blokiem wodnym, podłączanym do już istniejącego systemu chłodzenia w komputerze oraz RTX 2080 Ti, również z pełnym blokiem wodnym. Brakowało tylko modelu RTX 2080 Ti z systemem chłodzenia w wersji AiO (All in One). Aż do teraz.

Zobacz także: Zotac Gaming GeForce RTX 2080 AMP – test nowej karty graficznej

Marka Aorus właśnie wprowadza do sprzedaży nową kartę graficzną z chłodzeniem wodnym AiO. Urządzenie wyposażone jest w nieco większą podstawę chłodzenia, która obejmuje teraz także pamięci oraz MOSFET. Jeśli chodzi o taktowanie, to w trybie Boost karta osiąga do 1770 MHz. To spory wzrost w porównaniu do referencyjnych 1545 MHz. Nie zabrakło też podświetlenia LED, które umieszczone zostało na przodzie karty, na plecach oraz dwóch wentylatorach o średnicy 120 mm każdy. Aorus GeForce RTX 2080 Ti WaterForce Xtreme AIO czerpie energie z dwóch 8-pinowych złączy PCIe. Poza tym oferuje trzy złącza DisplayPort 1.4, trzy HDMI 2.0b oraz VirtualLink. Cena to aż 1400 dolarów. Oby karta była pozbawiona wad fabrycznych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię