Strona głównaKonsoleRed Dead Online dostępne od jutra, ale nie dla wszystkich

Red Dead Online dostępne od jutra, ale nie dla wszystkich

Niedawno informowaliśmy Was o zbliżającym się uruchomieniu beta Red Dead Online. Teraz Rockstar potwierdził, że usługa dla części graczy będzie dostępna już od 27 listopada, oraz zdradził kilka szczegółów dotyczących rozgrywki. Więcej na ten temat poniżej.

Red Dead Online będzie obsługiwał maksymalnie 32 graczy w trybach multiplayer i open world.  Gracze będą mogli również stworzyć swoj własny gang z siedmioma innymi graczami, nie tylko dla określonych trybów gry, ale również żeby spędzać czas wolny, wspólnie łowić ryby, polować i eksplorować świat. Ponadto wraz ze swoimi kompanami możemy zwalczać wrogie gangi i napadać na ich kryjówki, realizować wspólne misje. Poza spontanicznymi walkami z innymi gangami Rockstar wspomina również o „ustawkach”, które będą dostępne wśród wyzwań otwartego świata.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 ma być lepszy od Red Dead Redemption 2

Wczesny dostęp do usługi rozpocznie się już 27 listopada dla posiadaczy wersji Ulitimate Edition, a następnie każdego dnia do gry będą dołączali kolejni gracze zgodnie z harmonogramem:

Dostęp rozpoczyna się każdego wymienionego dnia o godzinie 14:30:

  • Wtorek 27 listopada: Wszyscy posiadacze Red Dead Redemption 2: Ultimate Edition
  • Środa 28 listopada: Wszyscy gracze, którzy grali w Red Dead Redemption 2 przed 26 października, wg danych Rockstar
  • Czwartek 29 listopada: Wszyscy gracze, którzy grali w Red Dead Redemption 2 między 26 a 29 października, wg danych Rockstar
  • Piątek 30 listopada: Wszyscy gracze, którzy posiadają Red Dead Redemption 2

Stopniowe udostępnianie gry ma za zadanie wyeliminować przeciążenie serwerów.

Co więcej Rockstar ma zamiar rozbudowywać świat i jego możliwości. Po zakończeniu testów beta na jednej mapie będzie mogło grać więcej niż 32 osoby jednocześnie. Podczas rozbudowy deweloper ma kierować się również opinią społeczności graczy.

Oficjalny komunikat Rockstar na temat uruchomienia RDOnline:

Uruchomienie Red Dead Online Beta jest pierwszym krokiem w stale rosnącym i dynamicznym świecie, a okres beta pozwoli nam uporać się z nieuniknionymi zawirowaniami związanymi z uruchamianiem wszelkich internetowych doświadczeń tej wielkości.

Podczas tego procesu będziemy słuchać naszej oddanej i niesamowitej społeczności, aby pomagać oraz rozwiązywać problemy, dzielić się pomysłami i kształtować przyszłości pełnego doświadczenia online. Podobnie jak w przypadku wszelkich naszych gier, dołożymy wszelkich starań, aby Red Dead Online była jak najlepsza i prosimy, aby społeczność dzieliła się z nami tym duchem przez następne tygodnie i miesiące.

Bardziej szczegółowe informacje na temat trybów gry oraz dostępnych aktywności Rockstar udostępni jutro. Na razie deweloper zdradził, że gracze będą mogli uzyskać dostęp do całej mapy Red Dead Redemption 2, a także mogą polować, łowić ryby i obozować. Od początku ma być dostępny również tryb PvP na zasadach spontanicznych pojedynków i w formie zorganizowanych bitew. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej niezwłocznie damy Wam znać. Jeżeli chcecie być zawsze na bieżąco z nowinkami ze świata gier i sprzętu polubcie nasz profil na Facebooku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię