Strona głównaGryAktualnościZmiany na mapie i nowa broń w 2. sezonie Apex Legends

Zmiany na mapie i nowa broń w 2. sezonie Apex Legends

Pierwszy sezon Apex Legends raczej nie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Wiele osób narzekało na marną przepustkę sezonową i niewielkie zmiany. Jest szansa, że większej liczby nowości doczekamy się w drugim sezonie.

Respawn Entertainment i Electronic Arts mają spory problem. Apex Legends oczywiście nie umiera, ale grze daleko do popularności sprzed kilku tygodni. Zainteresowanie produkcją systematycznie spada i nie ma czemu się dziwić. Gracze zaczynają się nudzić. Dlatego drugi sezon musi wprowadzić sporo nowości, które – być może – sprawią, że gracze wrócą do Apexa.

– Błyskawiczny wzrost jest czymś fantastycznym do osiągnięcia i jesteśmy zachwyceni tym, co udało nam się osiągnąć. Jednak taki wzrost poszedł w parze z trudnymi wyzwaniami i po drodze trafiliśmy na kilka przeszkód. Dotyczy to między innymi aktualizacji i tego, że gracze nie otrzymywali od nas jasnych informacji na temat zmian i przyszłych oczekiwań względem Apex Legends – napisał na blogu Drew McCoy, główny producent gry.

McCoy przyznał, że mnóstwo mocy przerobowych zostało skierowane na walkę z cheaterami, poprawę błędów i ulepszenie serwerów. Z częścią rzeczy udało się uporać, więc teraz pracownicy skupieni na Tittanfall zostali przerzuceni do pracy nad Apex Legends, aby jeszcze przyspieszyć tempo. Najbliższe plany to kolejne poprawki serwerów, szczególnie na początku każdego meczu oraz walka z usterkami dźwięki i problemami z rejestracją.

Potem przyjdzie już czerwiec i czas na drugi sezon. W nim możemy się spodziewać nowej przepustki sezonowej, nowej postaci, zmian w mecie gry, a także nowej broni i zmian na mapie.

– Chyba nie spodziewacie się, że Kings Canyon na zawsze pozostanie takie same? – napisał Drew McCoy.

Jednocześnie nie mamy oczekiwać tempa aktualizacji podobnego do Fortnite’a, gdzie deweloperzy czasami pracują po 100 godzin w tygodniu. Respawn Entertainment szanuje swoich pracowników i nie zamierza doprowadzić do czegoś podobnego. I to się chwali!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię