Strona głównaGryAktualnościApex Legends trafi na urządzenia mobilne!

Apex Legends trafi na urządzenia mobilne!

Jak Respawn Entertainment i Electronic Arts zamierzają zwiększyć zainteresowanie Apex Legends? Robiąc to samo, co Epic Games z Fortnite’em, czyli udostępniają grę na urządzenia mobilne.

Już kilka razy pisałem o tym, że zainteresowanie Apex Legends znacząco spadło. Gra nie cieszy się taką popularnością jak chwilę po premierze i twórcy muszą się postarać, aby odzyskać uwagę znudzonych graczy. Jednym ze sposobów na to może być udostępnienie gry na urządzeniach mobilnych, czyli smartfonach i tabletach.

Taka informacja została podana w ostatnich wynikach finansowych. Apex Legends wkrótce zostanie udostępnione na smartfonach i tabletach. Nie znamy dokładnych szczegółów, ale na 99,99 procent gra trafi zarówno na Androida, jak i Apple iOS. Być może najpierw na sprzęty z nadgryzionym jabłkiem, a dopiero później na systemie Google’a, ale finalnie powinna być dostępna na obu.

Electronic Arts ma w tym momencie spory problem. W pierwszym kwartale 2019 roku firma zanotowała znaczący spadek wpływów w porównaniu rocznym. Nie pomogła tutaj ani premiera Apex Legends, ani tym bardziej Anthem, które okazało się klapą i serwery w tym momencie podobno świecą pustkami. Być może uderzenie w rynek mobilny okaże się strzałek w dziesiątkę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEngadget
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię