Strona głównaGryAktualnościApex Legends jest dopiero trzecią grą, której udało się osiągnąć coś takiego

Apex Legends jest dopiero trzecią grą, której udało się osiągnąć coś takiego

Wygląda na to, że Apex Legends dołączyło do bardzo wąskiego grona gier, które osiągnęły w ciągu jednego dnia ogólną oglądalność na Twitchu na poziomie 7 mln godzin. Do tej pory były tylko dwie takie produkcje, a nowy tytuł Respawn Entertainment jest trzeci.

Apex Legends, zaledwie tydzień po premierze, może pochwalić się rewelacyjnymi wynikami. Po pierwsze, gra osiągnęła już poziom 25 mln graczy na całym świecie. Po drugie, cieszy się większym zainteresowaniem na Twitchu niż chociażby Fortnite, który do tej pory nie miał sobie równych. Teraz, z oglądalnością na Twitchu, wiąże się jeszcze jeden imponujący wynik. Serwis Gamoloco donosi, że Apex Legends w ciągu jednego dnia osiągnął oglądalność na poziomie 7 mln godzin.

Jak to możliwe? Przede wszystkim należałoby wyjaśnić sposób liczenia. Ten jest dość prosty. Jeśli 1000 osób obejrzy 2-godzinnego streama z Apex Legends, to w sumie gra osiąga 2000 godzin oglądalności. Proste, prawda? Właśnie w taki sposób nowa gra Battle Royale uzyskała aż 7 mln godzin w ciągu jednego dnia. To ekwiwalent 800 lat!

Zobacz: Apex Legends łamie prawo Unii Europejskiej

Co w tej historii szczególnie ważne, to fakt, że jest to dopiero trzecia gra, która może się pochwalić czymś takim. Do tej pory 7 mln godzin oglądalności jednego dnia osiągnęły tylko dwie produkcje: Fortnite oraz CS:GO. Gra Epic Games zrobiła to tylko raz w swojej historii. Z kolei Counter-Strike’owi udało się to kilkukrotnie, ale tylko za sprawą największych turniejów rangi Major, w trakcie których można zdobywać skrzynki z pamiątkowymi skinami.

Osiągnięcie Apex Legends jest tym większe, że akurat tego dnia nie streamował Ninja, czyli jeden z największych streamerów na Twitchu, który w ostatnich dniach przerzucił się na nową grę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię