Advertisement
Strona głównaEsportApex Legends: czołowi gracze oskarżeni o oszustwa, Respawn nie reaguje

Apex Legends: czołowi gracze oskarżeni o oszustwa, Respawn nie reaguje

Spore wzburzenie w środowisku Apex Legends wzbudziła informacja, że dwóch czołowych graczy przyłapano na nielegalnej współpracy w grach rankingowych. 

Od momentu wypuszczenia gier rankingowych w Apex Legends w lipcu 2019, wielu hardcore’owych fanów starało się wbić najlepszą rangę – Predatora – i odblokować związaną z tym odznakę. Jednak osiągnięcie tego zaszczytu wcale nie jest łatwe, a rywalizacja ogromna. Apex Legends zostało stworzone by grać w 3-osobowych składach, ale nie każdy potrafi osiągnąć czy utrzymać wysoką pozycję w rankingu w uczciwy sposób.

Zobacz: Apex Legends – dziś startuje 5. sezon a wraz z nim wchodzi Loba

Okazuje się bowiem, że kilku najlepszych graczy z rangą Predatora współpracowało ze sobą w potyczkach by podbijać sobie wzajemnie punktację MMR – system podobny do Elo w CS:GO, który dodaje punkty za wygrane i odbiera za przegrane, a potem dobiera do meczów graczy z podobnym poziomem MMR. 

Zobacz: Apex Legends: nowy, sezonowy quest wprowadza tryb PvE

Klip, mający być dowodem niecnych działań, został udostępniony na Reddicie, a zobaczyć możemy na nim dwóch najlepszych graczy rankingu, Xynoa oraz Skittlesa, którzy współpracują z innym zespołem, by zapewnić sobie finisz na wysokiej pozycji. Cała szóstka biorących udział w procederze graczy spotkała się z gigantycznym sprzeciwem społeczności. Pojawiły się nawet wezwania twórców gry do zbanowania nieuczciwych graczy. Niestety, kilka godzin później okazało się, że nie są to jedyne przypadki podobnego zachowania. W drugim przypadku doszły jeszcze groźby ataku typu DDoS w razie “wsypania”. Grożącym był “Need a Soda”, który jest numerem 5 w rankingu. 

The #1 and #2 Apex predators Xynoa and Skittles caught 6 man teaming on EU servers from r/apexlegends

6 Predators Teaming on Xbox. Take action immediately so legit players can earn a rightful spot. Multiple of them are even top 10. One threatened to boot me offline. More below. from r/apexlegends

Respawn póki co nie odniosło się w żaden sposób do sytuacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię