Strona głównaGryAktualnościApex Legends: Respawn zapowiada kolejną walkę z cheaterami

Apex Legends: Respawn zapowiada kolejną walkę z cheaterami

Razem z trybem rankingowym przychodzi coraz więcej oszustów. 

Chociaż długo wyczekiwane rankedy w Apex Legends wydają się działać stosunkowo dobrze i dostarczać społeczności sporo rozrywki, nie obyło się bez problemów.

Zobacz: Drobna zmiana na mapie Apex Legends sugeruje nadchodzącą rewolucję

Z nadmierną liczbą cheaterów Respawn jest już dobrze zaznajomione. Tak jak na początku potrzebowali sporo czasu, żeby poradzić sobie z nielegalnymi oprogramowaniami, tak i teraz stanęli przed kolejnym wyzwaniem. Wygląda jednak na to, że deweloper zaczyna uczyć się na własnych błędach.

W weekend na subreddicie Apexa pojawił się post dotyczący planów Respawn względem cheaterów. Przede wszystkim, w niektórych regionach ma wreszcie pojawić się Two Factor Authentication. Deweloperzy pracują również nad maszyną, która miałaby wyeliminować czynnik ludzki z procesu banowania cheaterów. Nienaturalne zachowanie byłoby w takiej sytuacji wykrywane automatycznie i od razu karane banem.

Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, wiele będzie zależeć od tego, jak szybko zareaguje Respawn. Jeżeli cheaterzy nie będą stopniowo eliminowani, ich liczba będzie rosła z tygodnia na tydzień, coraz bardziej zniechęcając uczciwych graczy. Plany twórców wyglądają jednak ambitnie i sprawiają wrażenie skutecznych sposobów na walkę z oszustami.

Co więcej, aktualnie problem cheaterów nie wydaje się na tyle duży, żeby miał zabierać przyjemność z gry. Jeżeli nie mieliście okazji przetestować jeszcze nowej aktualizacji, warto dać jej szansę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię