Strona głównaGryAktualnościMicrosoft wyłączy internetowe gry w Windows

Microsoft wyłączy internetowe gry w Windows

Niech rzuci kamieniem ten kto nie grał w windowsowe gry podczas gdy Internet przestał działać. Pasjans, Pinball czy Kierki wielu graczom oraz pracownikom biurowym dostarczyły wielu godzin rozrywki. Niestety Microsoft definitywnie wyłączy niektóre z nich.

Microsoft oficjalnie potwierdził, że już wkrótce internetowe gry Windows zostaną wyłączone. Dotyczy to takich tytułów jak Backgammon, Checkers, Hearts, Reversi, Spades i MSN Go. Gry znikną ze wszystkich wersji Windows począwszy od Windows XP i Windows ME, w których gry zostaną wyłączone już od 31 lipca 2019.

Zobacz: Windows 10 – już wkrótce bez zabezpieczeń hasłami

Następni w kolejności będą użytkownicy Windows 7, którzy stracą dostęp do gier 22 stycznia 2020. Jak tłumaczy Microsoft:

Z ciężkim sercem podjęliśmy trudną decyzję. Nadszedł jednak czas, abyśmy wraz z naszymi partnerami w dziedzinie sprzętu i oprogramowania zainwestowali nasze zasoby w najnowsze technologie.

Zobacz: Windows 1.0 rozwiązanie zagadki

W zasadzie nie ma co się dziwić. W Windowsowe gry nie grałem od co najmniej kilkunastu lat. Nie mniej pamiętam jak z kolegami katowaliśmy Kierki klasyczne po sieci osiedlowej jak padał nam Internet. Takie rzeczy wspomina się z łezką w oku, może nie dlatego, że było jakoś fajnie tylko dlatego, że człowiek był młodszy. A Wy będziecie tęsknić za grami z Windows?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię