Strona głównaGryAktualnościApple blokuje Project xCloud na iOS

Apple blokuje Project xCloud na iOS

Doczekaliśmy się sporego konfliktu pomiędzy Apple a Microsoftem. Nowa usługa do streamingu na urządzeniach mobilnych może jednak nie zawitać na iPhone.

O xCloud zrobiło się głośno zaledwie kilka tygodni temu, kiedy Microsoft ogłosił, że usługa będzie dostępna w ramach Xbox Game Passa. W ramach grania w chmurze xCloud pojawi się ponad 100 różnych tytułów, wszystkie możliwe do przetestowania na waszych urządzeniach mobilnych.

Zobacz: Xbox Game Pass – rusza xCloud i granie w chmurze

Teraz okazuje się jednak, że kusząca propozycja Microsoftu może dotyczyć wyłącznie posiadaczy telefonów z Androidem. W oświadczeniu na łamach Business Insidera Apple powiedziało, że zablokowało Project xCloud na swoich urządzeniach, ponieważ nie są w stanie przetestować każdej gry w Game Passie przed ich pojawieniem się w usłudze. Apple dodało, że wszystkich deweloperów obowiązują te same zasady i jeżeli Microsoft zdecyduje się nimi podążać, sytuacja może potencjalnie ulec zmianie.

Microsoft nie planuje najwyraźniej dostosowywać się do warunków Apple. Odpowiedzieli oświadczeniem w The Verge, gdzie dali do zrozumienia, że okres testów xCloud na urządzeniach iOS dobiegł końca. Zdaniem Microsoftu, Apple skutecznie powstrzymuje swoich konsumentów przed nową zawartością, wprowadzając coraz to pobłażliwe zasady.

Co ciekawe, po stronie Microsoftu stanął również Tim Sweeney. Na swoim prywatnym koncie na Twitterze skomentował, że zasady wprowadzone przez Apple uniemożliwiają wprowadzenie na App Store jakichkolwiek cross-platformowych ekosystemów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię