Strona głównaKonsoleXbox Game Pass – rusza xCloud i granie w chmurze

Xbox Game Pass – rusza xCloud i granie w chmurze

Microsoft oficjalnie potwierdził ostateczną datę startu usługi xCloud, która umożliwi granie w chmurze. Według zapewnień na start dostaniemy dostęp do ponad 100 gier z możliwością grania bezpośrednio na telefonie lub tablecie. Szczegóły poniżej.

Granie w chmurze zostanie udostępnione subskrybentom usługi Xbox Game Pass Ultimate już 15 września tego roku. Za dostęp i granie nie będą pobierane dodatkowe opłaty. Na start gracze otrzymają dostęp do ponad 100 gier w tym Minecraft Dungeons, Destiny 2, Tell My Why, Gears 5, Yakuza Kiwami 2 i wiele innych.

Co więcej, usługa umożliwi kontynuowanie zapisanej na konsoli rozgrywki, gdy jesteśmy poza domem i nie mamy dostępu do konsoli. Dostęp do usługi będzie można uzyskać za pośrednictwem telefonu lub tabletu z systemem Android. Microsoft na razie nie wspomina o urządzeniach z iOS. Oprócz tego usługa Xbox Game Pass Ultimate nadal będzie dawała dostęp do gier na obecnych zasadach w tym rabaty na zakup gier.

Zobacz: Halo Infinite – znamy już miejsce akcji gry

xCloud startuje już 15 września w 22 krajach, w tym także w Polsce. Wersja próbna będzie dostępna już od 11 września. Microsoft zapewnia, że będzie brał pod uwagę opinie społeczności w kształtowaniu wyglądu usługi. Pozostaje czekać i przekonać się czy warto.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcemicrosoft
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię