Strona głównaGadżetyApple ma wypuścić swoje własne gogle VR

Apple ma wypuścić swoje własne gogle VR

Kolejny gigant w walce o rynek VR. 

Według najnowszego raportu Bloombera twórcy iPhone’a w 2021 lub 2022 mają wypuścić gogle łączące ze sobą technologie VR oraz AR. Sprzęt ma być stworzony z myślą o gamingu.

Zobacz: Apple TV+: Nie można skorzystać z darmowego roku

W Apple ma podobno pracować zespół składający się z około 1000 inżynierów, którzy skupiają się wyłącznie na projektach AR i VR. Znajdują się tam nie tylko pracownicy Apple wcześniej przypisany do działu gier, ale również byli deweloperzy, jak i inżynierowie NASA.

Nowa technologia VR dołączy do rosnącej ostatnio listy akcesoriów Apple. Obok słuchawek AirPods, słynnych „Beatsów” czy Apple Watchy pojawią się w rezultacie gogle.

Wiele będzie prawdopodobnie zależeć od tego, jak duże urozmaicenie wprowadzi nowy sprzęt względem aktualnie dostępnych okularów. Do 2021 lub 2022 roku technologia może jeszcze bardziej się rozwinąć, a Oculusy czy HoloLensy zagarniać coraz więcej rynku dla siebie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię