Strona głównaWiadomościHardwareApple wykrył problem baterii MacBooka Pro. Wada może prowadzić do pożaru lub...

Apple wykrył problem baterii MacBooka Pro. Wada może prowadzić do pożaru lub wybuchu

To zdecydowanie nie jest najlepszy moment w historii firmy Apple. Najpierw firma z Cuppertino “utopiła” 10 tysięcy dolarów w naprawę awarii, której nie było, a teraz okazuje się, że ich baterie mają problem. I to na tyle poważny, że zagrażający zdrowiu i życiu użytkowników.

Chodzi o baterie MacBooków Pro z wyświetlaczem Retina, sprzedawanych pomiędzy wrześniem 2015, a lutym 2017 roku. Wbudowane w te modele ogniwa grożą przegrzaniem, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do pożaru lub wybuchu. Dlatego teraz posiadacze takich komputerów są wzywani do punktów serwisowych Apple celem wymiany wadliwych podzespołów.

Zobacz: Apple przedstawia podstawkę pod monitor za 999 dolarów. Tego nie znieśli nawet fani

W całej tej niewesołej historii jest jednak pewien pozytywny punkt dla posiadaczy komputerów Apple. Firma zapowiedziała, że baterie będą wymieniane za darmo, co oznacza dobry sposób na przedłużenie życia całego komputera – o ile oczywiście wcześniej sama bateria nie narobi nam niebezpiecznych problemów. Nie ma jednak co liczyć na przedłużenie gwarancji z tytułu naprawy, a poza tym użytkownicy będą musieli się pożegnać ze sprzętem nawet na dwa tygodnie, co dla wielu osób może być sporym utrudnieniem.

Uwaga – akcja nie dotyczy posiadaczy laptopów o przekątnej ekranu 13 cali – w tych modelach podobno problem nie występuje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię