Strona głównaWiadomościApple przeniesie produkcje z Chin do Wietnamu

Apple przeniesie produkcje z Chin do Wietnamu

Wygląda na to, że Apple przeniesie przynajmniej część swojej produkcji z Chin do Wietnamu. Ma to być odpowiedź na wojnę handlową pomiędzy USA i Chinami.

Jak donosi Reuters Apple poprosiło Foxconn o przeniesienie części mocy produkcyjnych iPada i MacBooka do Wietnamu. Linie montażowe mają rozpocząć produkcję w pierwszej polowie przyszłego roku w prowincji Foxconn w Bac Giand. W ten sposób Apple chce zdywersyfikować swój łańcuch dostaw ze względu na trwające spory handlowe pomiędzy USA i Chinami.

Zobacz: Square Enix rozpoczyna permanenty program pracy z domu

Raport nie określa, które modele iPada lub Maca będą montowane w Wietnamie, ani jaka część ich produkcji przeniesie się poza Chiny. Tak czy inaczej nie będą to pierwsze produkty Apple montowane w Wietnamie. Od początku tego roku firma składa tam AirPods Pro. Co więcej, Apple od jakiegoś czasu wykorzystuje również Indie do produkcji niektórych modeli iPhone’ów.

Nikkei na początku tego tygodnia poinformował, że Foxconn planuje inwestycję w Wietnamie o wartości 270 milionów dolarów w celu zwiększenia mocy produkcyjnych. Mówi się, że tajwańska firma przenosi ponad 30 procent swoich linii produkcyjnych poza Chiny.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetheverge
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię