Strona głównaKonsoleKonsola Playstation 5 sprzedała się dwukrotnie lepiej niż Xbox Series X|S

Konsola Playstation 5 sprzedała się dwukrotnie lepiej niż Xbox Series X|S

Najnowsze raporty sprzedaży z premiery obydwu konsol w bardzo jasny sposób, pokazują przewagę sprzedaży, jaką wypracowało SONY w przeciągu pierwszych dwóch dni, kiedy ich konsola „była dostępna” na sklepowych pułkach.

Gracza na nowe konsole wyczekiwali z dużym zniecierpliwieniem. Każdy był ciekawy, czy faktycznie zapewnią duży skok jakościowy, tak samo w poziomie oprawy audiowizualnej, ale i też nowych funkcji: 8K, 120Hz itp. Po prezentacji kilku pierwszych tytułów możemy co najwyżej powiedzieć, że studia przygotowujące nowe gry, muszą jeszcze trochę expa wbić, żeby zacząć wykorzystywać konsolę na takim poziomie, żeby gry były wyraźnie lepsze od tych na starszą generację.

Nie jest to oczywiście dla nas żadnym zaskoczeniem, że tytuły startowe są pełne błędów, oraz ich oprawa wizualna nie jest tak porywająca, jak obiecywali twórcy. Podobny proces powtarza się przy każdej premierze konsol PlayStation oraz Xbox, ponieważ deweloperzy najpierw muszą nauczyć się programować na nową konsolę. Chociaż w przypadku Xbox Series X|S oraz PlayStation 5, możemy założyć, że doświadczenie zebrane przy produkcji gier na poprzednie generacje konsol zaowocowało zebraniem dużego doświadczenia, które można teraz wykorzystać do tworzenia nowych gier, ponieważ nowe konsole to nie rewolucja, tylko ewolucja. Podstawy programistyczne pozostały niezmienione.

Jakimi liczbami mogą pochwalić się obydwaj producenci konsol po ich premierze, wiedząc, że pierwsze tytuły startowe, nie będą raczej porywające. Otóż konsola PlayStation 5, sprzedała się w sposób spektakularny. W dwa dni firma Sony sprzedała około 2,1 – 2,5 miliona sztuk konsoli PlayStation 5, są to jeszcze nieoficjalne dane, ponieważ firma Sony nie podała dokładnej liczby sprzedanych sztuk, ale wnioskując po wypowiedzi CEO PlayStation, który powiedział, że sprzedały się dosłownie wszystkie konsole, które był w magazynach. Możemy założyć, że te liczby są jak najbardziej prawdziwe.

Jak w takim razie prezentuje się sprzedaż konkurencyjnej konsoli Microsoftu, na tle tak wyśmienitej sprzedaży PS5. Nie najlepiej, pomimo premiery, która odbyła się dwa dni wcześniej od premiery konsoli Sony. Microsoft może pochwalić się sprzedażą na poziomie 50% wyniku Sony.

Microsoft Xbox-Hall-of-Fame

Dopiero przyszłość pokarze, czy sprzedaż Xbox Series X|S dogoni sprzedaż PlayStation 5. Co ciekawe, przez pandemię i szalenie dobrą sprzedaż PS5, to aktualnie dużo łatwiej kupić jest konsolę Microsoftu, ponieważ możemy fizycznie ją dostać. Więc możliwe, że Sony wygrało start nowych konsol, ale w perspektywie kilku najbliższych miesięcy Microsoft dogoni Sony i liczby sprzedanych konsol, będą bardziej wyrównane.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię