Strona głównaWiadomościHardwareArchitektury AMD RDNA2 oraz NVIDIA Ampere, zostały przetestowane pod kątem opóźnień pamięci

Architektury AMD RDNA2 oraz NVIDIA Ampere, zostały przetestowane pod kątem opóźnień pamięci

Z testów opóźnień pamięci w architekturach AMD RDNA2 oraz NVIDIA Ampere, możemy się dowiedzieć, że to właśnie architektura RDNA2 pod tym względem jest wydajniejsza i zastosowanie pamięci podręcznej Infinity Cache to był strzał w dziesiątkę.

Technologiczna strona Chips and Cheese przygotowała bardzo ciekawe testy, które pozwoliły zmierzyć opóźnienie w przetwarzaniu informacji przez pamięć podręczną.

Po serii testów okazało się, że pamięć podręczna trzeciego poziomu w kartach graficznych AMD RDNA2 wprowadza minimalne opóźnienia i jest pod tym względem nawet szybsza od pamięci drugiego poziomu w kartach graficznych NVIDII Ampere.

Producenci układów graficznych projektując swoje nowe rdzenie, aktualnie projektują je w taki sposób, żeby zaimplementować im możliwie jak najwięcej szybkiej i pojemnej pamięci podręczne. W AMD pamięć Infinty Cache może osiągnąć pojemność 128 MB dla układów graficznych AMD Radeon RX 6900XT, a w przypadku NVIDII otrzymujemy 40 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu L2.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię