Strona głównaGryAktualnościDziesięć osób aresztowanych za granie w popularny tytuł Battle Royale

Dziesięć osób aresztowanych za granie w popularny tytuł Battle Royale

Policja aresztowała dziesięć osób za załamanie zakazu gry w PUBG. Władze miasta Radźkot w Indiach wprowadziły zakaz 6 marca i od tego momentu zarejestrowano już 12 przypadków jego złamania.

Wśród aresztowanych znalazło się sześciu studentów studiów podyplomowych. Każdą z aresztowanych osób czeka proces sądowy za nieprzestrzeganie panującego w mieście prawa. Wygląda na to, że w mieście trwa obława na wszystkich, graczy. Do walki z „przestępcami” ruszyła Specjalna Grupa Operacyjna Radźkot, która w środę dokonała aresztowania trzech młodych mężczyzn grających w PUBG w pobliżu komendy. Jak komentuje rzecznik tamtejszej policji:

Nasz zespół złapał tych młodych ludzi na gorącym uczynku. Zostali aresztowani po tym jak zostali przyłapani na grze w PUBG. Przeciwko nim zostały skierowane oskarżenia na podstawie paragrafu IPC 188 za naruszenie zakazu wydanego przez komisarza policji, zgodnie z sekcją 35 policji Radźkot za granie w PUBG pomimo zakazu.

Zobacz: Pierwsza mapa z PUBG otrzyma odświeżoną wersję

Policja zarekwirowała telefony aresztowanych w celu dalszej weryfikacji, a oni sami zostali zwolnieni z aresztu po wpłaceniu kaucji. Co więcej policjanci dokonują również rewizji telefonów podejrzanych osób sprawdzając czy mają na swoich telefonach zainstalowany PUBG i czy jest on włączony. Można powiedzieć, że jest to obława na graczy.

Zakaz został wprowadzony 6 marca i obejmuje on PUBG oraz wyzwania MOMO. Poniżej treść zakazu:

Z różnych mediów dowiedzieliśmy się, że gra PUBG i MOMO, prowadzi do gwałtownych negatywnych zachowań wśród młodzieży. Gry mają również negatywny wpływ na zachowanie i język dzieci i młodzieży. Mając na uwadze bezpieczeństwo publiczne oraz prawo i porządek, niniejszym nakładamy zakaz grania w PUBG i MOMO.

Zobacz: CS:GO wcale nie umiera. Gra ma się lepiej niż PUBG?

Wcześniej podobny zakaz został nałożony na Blue Whale challenge. Co ciekawe zakaz nie dotyczy tylko młodych ludzi, ale również i pełnoletnich. Zastanawiające, dlaczego taki los nie spotkał jeszcze Fortnite, może ze względu na komiksową grafikę. Na myśl przychodzi tylko jeden komentarz.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię