Strona głównaGryAktualnościPierwsza mapa z PUBG otrzyma odświeżoną wersję

Pierwsza mapa z PUBG otrzyma odświeżoną wersję

PUBG był drugą, po H1Z1, grą Battle Royale, która stała się popularna na tak masową skalę. Jednak z racji specyfiki grupy docelowej, dla której są przeznaczone tego typu gry, jego popularność szybko zaczęła spadać. Autorzy próbują teraz ratować sytuację dodając remaster najstarszej mapy – Erangel.

Plany były ambitne, także pod kątem esportowym – że przypomnę tutaj turniej PUBG rozgrywany na zeszłorocznym IEM Katowice, jak również turniej w Berlinie. Niewiele to jednak dało, autorzy więc na inny sposób chcą przywrócić zainteresowanie tym tytułem.

Erangel to mapa, która była w PUBG od samego początku istnienia tej gry. Jeśli chodzi o motyw główny to autorzy nie zapowiadają zmian, nadal więc pozostanie wyspą z drzewami i polami, ale wygląda na to, że zmieni się położenie budynków oraz wystrój graficzny.

Pierwsze efekty już można podziwiać na serwerze testowym, gdzie niektórzy co bardziej spostrzegawczy gracze zauważyli, że niektóre fragmenty mapy wyglądają inaczej niż wcześniej. Z początku twórcy zachowywali milczenie na temat tych doniesień, ale w końcu wydali oświadczenie, w którym potwierdzili, że mapa zostanie nieco zmieniona.

Zmiany są w bardzo wczesnym stadium, nie można więc póki co mówić o żadnych efektach końcowych. Poza tym są to tylko testy wewnętrzne, więc finalna wersja może się znacznie różnić. Autorzy obiecują jednak dzielić się z fanami kolejnymi informacjami na temat redesignu w kolejnych tygodniach, a potem przekazana do testów.

A czy Wy zauważyliście jakieś zmiany na serwerach testowych?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię