Strona głównaGryAssassin’s Creed Odyssey będzie usługą z tygodniowymi aktualizacjami

Assassin’s Creed Odyssey będzie usługą z tygodniowymi aktualizacjami

W wywiadzie dla GamesIndustry dyrektor wykonawczy Ubisoft Alain Corre, potwierdził, że Assassin’s Creed Odyssey będzie grą usługą. Ubisoft chce wydawać cotygodniowe aktualizacje z nową zawartością.

Jest to kolejna rzecz, która sprawia, że będzie całkowicie inny od pozostałych tytułów serii. Jak powiedział Corre dzięki temu, że Odyssey będzie usługą, Ubisoft będzie mógł zapewnić stałą świeżość tytułu.

Pomysł Odyssey polega na  dostarczaniu nowych treści każdego tygodnia, co zapewni fanom zawsze żywą przygodę. Zawsze jest coś nowego, coś świeżego i coś co stale mogą okrywać i doceniać. Chcemy aby Odyssey było żywe i zawsze świeże. Jest to też inny sposób tworzenia gier.

W opisie brzmi to dobrze, o ile cotygodniowa aktualizacja będzie bezpłatna i dostępna dla wszystkich użytkowników gry. Jeżeli będzie to wymagało płacenia abonamentu lub posiadania przepustki sezonowej to będzie to bardzo słabe zagranie ze strony Ubisoftu. Na razie nie wiemy czy dodatkowa treść będzie miała wpływ na wątek główny.

Corre wypowiedział się jeszcze na temat monetyzacji jaka będzie używana w Odyssey:

Zawsze mówiliśmy, że stworzymy dodatkowe treści, za które chętnie byście zapłacili o ile byłyby tego warte. Kiedy tworzymy kostiumy lub artykuły kosmetyczne, sam decydujesz czy je kupować czy nie. To zależy od tego czego chcesz. Nie zmienia to w żaden sposób balansu gry.

Niektórzy gracze nie mają tyle samo wolnego czasu co inni, więc mamy też boosty, ale to jest jedyna rzecz jaką dodajemy. Chcemy, żeby gracze czerpali przyjemność z gry.

Co sądzicie o tego typu podejściu do gry jako usługi oraz do kupowania boostów? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: dsogaming

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię