Strona głównaGryW Cyberpunk 2077 da się romansować z postaciami różnych płci

W Cyberpunk 2077 da się romansować z postaciami różnych płci

W Wiedźminie 3 Geralt mógł romansować z kilkoma postaciami, ale zawsze były to kobiety. Było to zgodne z tym, jak postać stworzył Andrzej Sapkowski. W Cyberpunk 2077 polskie studio nie nie ma już tego ograniczenia. Dlatego w grze pojawią się postacie homo, hetero, a nawet bi.

Informacja ta została potwierdzona przez Patricka Millsa z CD Projekt RED. W rozmowie z serwisem Game Informer przyznał on, że główny bohater Cyberpunk 2077 będzie miał dużo większe możliwości jest chodzi o nawiązywanie romantycznych i seksualnych kontaktów z innymi postaciami. W przypadku Geralta nie było to możliwe, ponieważ cała jego historia, włącznie z preferencjami seksualnymi była już wcześniej określona w książkach.

– Mamy NPC-ów, którzy są homo, bi i hetero, ponieważ chcemy, aby gracze czuli się autentycznie i mieli wybór. Celujemy w jedną, skomplikowaną historię miłosną, rozwijaną przez całą grę, ale też szybkie romanse, które nie mają wielkiego znaczenia – powiedział Mills.

Czy będzie to kolejna kwestia, która wywoła oburzenie graczy? Najpierw wielu osobom nie spodobała się zbyt jasna stylistyka świata w Cyberpunk 2077, a później pojawiły się zarzuty o widok z perspektywy pierwszej osoby. Kolejnym tematem sporu może być liberalne podejście twórców do seksualności tak głównej postaci, jak i tzw. NPC. Ze swojej strony mogę jedynie dodać, że w wyborze nie ma niczego złego i jest to tak naprawdę całkowicie poboczny i mało znaczący temat w kontekście grywalności. 

Źródło: IGN

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię