Strona głównaGryAktualnościAssassin’s Creed: Valhalla tylko w 30 klatkach na sekundę

Assassin’s Creed: Valhalla tylko w 30 klatkach na sekundę

Assassin’s Creed: Valhalla zostanie zoptymalizowane do działania na konsoli Xbox Series X w rozdzielczości 4K Ultra HD i co najmniej 30 klatkach na sekundę. Fani są zawiedzeni, bo od konsol nowej generacji oczekiwali czegoś więcej.

Ubisoft potwierdził, że gra Assassin’s Creed: Valhalla została przystosowana do działania na konsoli Xbox Series X w rozdzielczości 4K Ultra HD i płynności co najmniej 30 klatek na sekundę. Takie słowa sugerują, że właśnie na 30 fps-ów możemy liczyć w najbardziej wymagających dla podzespołów momentach.

Chociaż należy zaznaczyć, że to aktualne przewidywania deweloperów, to trudno oczekiwać, aby nagle udało im się dwukrotnie poprawić wydajność i osiągnąć płynne 60 klatek na sekundę. To spore rozczarowanie. W końcu od początku konsole nowej generacji były reklamowane jako te, które będą w stanie osiągnąć jednocześnie rozdzielczość 4K i płynności 60 fps-ów. Jak widać, co innego różnego rodzaju benchmarki, a co innego prawdziwe gry.

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że nawet najlepsze i najmocniejsze komputery mają dzisiaj problem z uzyskaniem 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K. Tyczy się to przede wszystkim najbardziej wymagających gier, a do takich z pewnością będzie należeć Assassin’s Creed: Valhalla. Dlatego, pomimo optymalizacji na konkretny sprzęt, trudno oczekiwać podobnych możliwości od kilkukrotnie tańszych konsol nowej generacji. Szkoda, że Sony i Microsoft o tym zapewniały.

A swoją drogą, skoro mocniejszy Xbox Series X osiąga co najmniej 30 klatek na sekundę, to co będzie na słabszym PlayStation 5?

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię