Strona głównaWiadomościAsus pokazał 35-calowy monitor z HDR, Quantum Dot i odświeżaniem 200 Hz

Asus pokazał 35-calowy monitor z HDR, Quantum Dot i odświeżaniem 200 Hz

Trwające właśnie targi Computex 2017 to prawdziwy raj dla miłośników komputerów. To właśnie tam Asus zaprezentował zupełnie nowy monitor ROG Swift PG35VQ. To prawdziwy, 35-calowy potwór, wyposażony w mnóstwo najnowszych rozwiązań.

Asus ROG Swift PG35VQ wyposażony jest w 35-calową, zakrzywioną matrycę LCD w formacie 21:9. Do jej budowy wykorzystano technologię Quantum Dot (kwantowej kropki), dzięki której mamy uświadczyć lepszego odwzorowania kolorów. Ekran obsługuje również format HDR. Asus obiecuje wręcz kontrast i kolory porównywalne do tego, co na co dzień obserwuje ludzkie oko. Jakby tego było mało, matryca potrafi odświeżać obraz z częstotliwością 200 Hz i obsługuje technologię synchronizacji obrazu Nvidia G-Sync. Maksymalna rozdzielczość to z kolei 3440 x 1440 pikseli.

Obsługa HDR oznacza dużą jasność ekranu. W tym przypadku udało się osiągnąć 1000 cd/m2. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu 512 indywidualnych stref podświetlania. Asus obiecuje również dobre odwzorowanie kolorów. Monitor ma sobie radzić z przestrzenią DCI-P3, która jest o 25 procent szersza od standardowego sRGB. Jest spora szansa, że PG35VQ wyposażony jest w tę samą matrycę AU Optronics, co Acer Predator Z35P, chociaż ten nie osiąga odświeżania na poziomie 200 Hz.

Asus ROG Swift PG35VQ

Na monitor przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Premiera planowana jest dopiero na czwarty kwartał 2017 roku. Na ten moment nie znamy jeszcze ceny, ale z pewnością nie będzie ona niska. Na pewno przekroczy w Polsce poziom 4 tys. zł, a najprawdopodobniej dobije nawet do 5 tys. zł.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię