Strona głównaWiadomościAsus Project Precog z dwoma ekranami wskazuje przyszłość mobilnego gamingu?

Asus Project Precog z dwoma ekranami wskazuje przyszłość mobilnego gamingu?

Ważny krok w rozwoju sprzętu mobilnego, czy jednak gadżet dla wąskiej grupy odbiorców? Póki co to tylko technologiczna mrzonka, która ma szansę zadomowić się na rynku gamingowym.

Już kilku producentów próbowało stworzyć modę na sprzęt uzbrojony w podwójny ekran LCD. Lenovo w 2008 chwaliło się swoim ThinkPadem W700ds z wysuwanym 10,6″ ekranem. Asus zaś w 2012 zaproponował o wiele poważniejszą maszynę konwertowalną z dwoma ekranami LCD o przekątnej 13,3″, gdzie jeden pracował w trybie laptopa a drugi w trybie tabletu z dotykowym panelem. Choć żadne z wymienionych urządzeń nie zapisało się w historii jako przełomowe, to dało początek nowej wizji, którą ponownie zamierza zrealizować firma Asus.

Przyszłość projektowania laptopów będzie zależeć od udanej premiery Project Precog, który po raz pierwszy został zaprezentowany w trakcie konferencji Computex 2018. Producent nie zdradził ani specyfikacji, ani ceny sprzętu, więc możemy tylko spekulować na temat jego przeznaczenia. Pewne jest tylko to, że ma dwa symetryczne ekrany, które zajmują całą powierzchnię wewnętrzną. Nie znajdziemy w nim zarówno klawiatury, jak i touchpada. Wszystkie funkcje kontrolerów przejmie jeden z ekranów, na którym wyświetlimy ich cyfrowe odpowiedniki.

Redakcja PC World sugerując się jakością i wielkością obrazu zgaduje, że Project Precong może mieć wbudowane dwa 14″ ekrany obsługujące rozdzielczość 4K i odświeżanie do 144 Hz. Są to jednakże domysły, których potwierdzenia będziemy szukać u przedstawicieli Asusa. 

[you tube=wYP6cmiN9Z4]

Należy zaznaczyć, że Project Precong nie jest jedyną zapowiedzianą mobilką z podwójnym ekranem. Intel także ma swojego kandydata Tigera Rapids i to właśnie on mógł stanowić inspirację dla wszystkich producentów, a w tym dla samego Asusa, który planuje oddać swoje dzieło w ręce użytkowników w 2019.              

Źródło: pcworld.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię