Strona głównaWiadomościHardwareAsus Radeon RX 6900XT TUF Gaming OC - pierwszy nie referencyjny RX...

Asus Radeon RX 6900XT TUF Gaming OC – pierwszy nie referencyjny RX 6900XT

Asus jako pierwszy zaprezentował swoją niereferencyjną kartę graficzną z układem graficznym AMD Radeon RX 6900XT, potwierdza to plotki, że kilku producentów już szykuje swoje modele niereferencyjne na premierę AMD.

Asus Radeon RX 6900XT TUF Gaming OC na zdjęciach prezentuje się bardzo masywnie i to nie dziwi. Ponieważ otrzymał on gigantyczny układ chłodzenia. Składający się z olbrzymiego radiatora i trzech wentylatorów. Całość jest konstrukcją 2,9 slota, ale jak widać, producent obawiał się napisania, że konstrukcja jest trzy slotowa. Tak duży układ chłodzenia może chłodzić rdzeń karty graficznej w trybie pasywnym, jeśli karta nie jest obciążona.

Modele TUF OC od Asusa są zawsze przetaktowane, jakie wartości częstotliwości pracy rdzenia i pamięci zastosowano w tym modelu, na tę chwilę producent nie podaje, ale spodziewamy się, że fabryczne 2250 MHz (rdzeń) osiągane jest bez najmniejszego problemu.

Model Asus Radeon RX 6900XT TUF Gaming OC korzysta z dwóch wtyczek zasilających ośmio pinowych, a zalecany przez producenta zasilacz, powinien minimalnie dysponować mocą 850W.

Asus w swojej karcie graficznej postanowił skorzystać z innego zestawu wyjść wideo niż w modelu referencyjnym. Producent zrezygnował ze złącza USB typ C na korzyść wyjścia wideo Display Port. Teraz na karcie znajdują się trzy porty Display Port 1.4 i jedno HDMI 2.1

Przewidywana cena, jaką trzeba będzie zapłacić za tę kartę graficzną to 1150 USD, więc jest to solidna zwyżka względem ceny modelu referencyjnego, który kosztować ma 999 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię