Strona głównaWiadomościAsus ROG Rampage VI Apex - płyta główna do ekstremalnego podkręcania CPU...

Asus ROG Rampage VI Apex – płyta główna do ekstremalnego podkręcania CPU i GPU

Asus prezentuje swoją najnowszą płytę główną do overclockingu. Ich nowa baza pozwala osiągać procesorom Intel Core X częstotliowści, o jakiej nam się nie śniło.

Usta wypowiadają słowa, umysł wymyśla potwory, a inżynierowie Asusa splatają je w technologiczne cuda. Dzisiaj jeden z największych producentów sprzętu komputerowego postanowił przedstawić amatorom i profesjonalistom podkręcania produkt potrafiący wyciągnąć na wierzch całą moc najważniejszych podzespołów blaszaka. Płyta główna ROG Rampage VI Apex pobije nie tylko rekordy popularności, ale także rekordy wydajności.

To, co potrafi ta płyta zostało już pokazane przez zespół Asusa. Pracując na procesorze i7-7740X specjaliści od zabaw z napięciem pozbawili go referencyjnego taktowania (4,5 GHz turbo), czyniąc z niego bestie o mocy 7,5 GHz.    

Sercem ROG-atego stworzenia jest socket LG2066, który jest ziemią obiecaną dla procesorów z serii Intel Core X. Przyjmie do siebie nawet najmocniejsze i9, tworząc z nich o wiele skuteczniejsze maszynki do obrabiania gier. Jej stabilna praca jest możliwa dzięki dużej liczbie konektorów, a w tym 24-pinowy ATX, 2x 8-pinowy EPS do zasilania procesora, 4-pinowy ATX oraz 6-pinowy wtyk do wysyłania energii karcie graficznej.

Omawiany model wyposażono w 4 sloty na pamięć RAM DDR4-4000 MHz do 64 GB, dwie karty rozszerzeń dual DIMM.2 z możliwością montażu 4 szybkich dysków o interfejsie M.2 oraz wentylatorów wedle własnych pomysłów. Ponadto oferuje 4 linie PCI 3. 0 (x16) i PCIE 3.0 (x4).

Ponieważ płyta dedykowana jest dla entuzjastów overclockingu, producent zaleca zastosowanie aktywnego układu chłodzenia w postaci ciekłego aztoru lub helu. Dodatkowo, aby ułatwić bicie rekordów wydajności, w płytę wbudowano panel do podkręcania, któremu towarzyszy system diagnostyczny LED. Interesująco wygląda również możliwość ustawienia podświetlanej sygnatury z naszym nickiem lub imieniem.   

Mimo, że format laminatu został opracowany w standardzie ATX, to jednak płytę Asus ROG Rampage VI Apex odróżnia od innych jej kształt. Patrząc na nią z góry przypomina literkę X. Miejsca wcięcia nie są przypadkowe, bowiem właśnie stamtąd wychodzi podświetlenie Aura Sync.

Nie wiemy jeszcze kiedy płyta trafi do sprzedaży, ani tym bardziej po jakiej cenie będzie chodzić na mieście.    

Źródło: wccftech.com, guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię