Strona głównaWiadomościAsus ROG Thor 1200 W Platinum - nowy zasilacz z półki premium

Asus ROG Thor 1200 W Platinum – nowy zasilacz z półki premium

Na targach Computex 2018 firma Asus zaprezentowała nowy zasilacz o nazwie ROG Thor 1200 W Platinum. Już tylko po tym można wywnioskować, że jest to konstrukcja z bardzo wysokiej półki, więc skierowana do najbardziej wybrednych i wymagających użytkowników.

Asus ROG Thor 1200 W Platinum to zasilacz modularny. Jak sama nazwa wskazuje – ma moc aż 1200 W, więc bez problemu obsłuży konfiguracje w wieloma kartami graficznymi. Bardzo ważne jest też to, że urządzenie otrzymało certyfikat 80 PLUS Platinum, czyli niemal najwyższy możliwy (lepszy jest tylko Titanium). Ciekawostką jest podświetlenie LED, które można obsługiwać dzięki Asus Aura Sync RGB oraz wyświetlacz OLED, który cały czas pokazuje aktualne zużycie energii.

Co oferuje zasilacz? Całkiem sporo. Można do niego podłączyć między innymi aż 12 kabli z wtyczkami PEG 6+2 oraz 2 kable EPS 4+4. Nad odpowiednią temperaturą czuwa wentylator z certyfikatem IPX5, więc odporny na pyły. Dodatkowo, przy niskim obciążeniu, jest on wyłączony, aby nie generować zbyt dużego hałasu. Nieoficjalnie mówi się, że zasilacz Asus ROG Thor 1200 W Platinum został wyprodukowany przez SeaSonic, ale nie jest to pewna informacja

Cena Asus ROG Thor 1200 W Platinum nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej przekroczy poziom 1000 zł.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię