Strona głównaWiadomościPrezes Nvidii: Kolejna generacja GPU jest jeszcze daleko od premiery

Prezes Nvidii: Kolejna generacja GPU jest jeszcze daleko od premiery

Na targach Computex 2018 odbyła się konferencja prasowa Nvidii. Wziął w niej udział prezes firmy – Jensen Huang. W trakcie wydarzenia padło między innymi pytanie o kolejną generację kart graficznych GeForce. Odpowiedź była dość zaskakująca.

Wciąż premiera nowej architektury pozostaje tajemnicą. Według wielu plotek rynkowy debiut został zaplanowany na lipiec. Nic zatem dziwnego, że w trakcie konferencji prasowej jeden z dziennikarzy zapytał prezesa Nvidii o kolejną generację kart graficznych GeForce. Odpowiedź była dość zaskakująca. Na początku prezes Zielonych w ogóle nie chciał nic powiedzieć, ale na prośbę o chociaż małą wskazówkę Jensen Huang odpowiedział, że do premiery jest jeszcze bardzo daleko.

Czy to oznacza, że na premierę rzeczywiście przyjdzie nam jeszcze poczekać? Powiedzmy sobie szczerze – nie wiadomo. Pogłoski o lipcowym debiucie to tylko i wyłącznie spekulacje i nie można ich nazywać przeciekami. Dlatego warto przyjrzeć się, co dzieje się dookoła GeForce’ów. Po pierwsze, szał na kopanie kryptowalut znacząco zmalał i nie ma już problemów z dostawami GPU do sklepów. To dla Zielonych okazja, aby kolejni gracze kupili ich karty jeszcze z tej serii. Po drugie, Nvidia planuje kolejną promocję, w ramach której w pakiecie z GTX-ami 1080 i 1080 Ti użytkownicy otrzymają za darmo grę The Crew 2.

Z drugiej strony nie można zapominać, że na sierpień zaplanowane jest wystąpienie Stuarta Obermana z Nvidii, który ma opowiadać właśnie o kolejnej generacji kart graficznych. Trudno wyobrazić sobie, aby to miała być pierwsza prezentacja kolejnej architektury. Nie ma co się oszukiwać – konferencja w trakcie Computex 2018 to też nie jest dobry czas, aby otwarcie mówić o nowych produktach. Na wszystko przyjdzie czas. Raczej szybciej niż później.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię