Strona głównaWiadomościAsus staje w szranki z Razerem. Firma szykuje gamingowego smartfona

Asus staje w szranki z Razerem. Firma szykuje gamingowego smartfona

Dzisiaj wszystko musi być gamingowe. O ile rozumiem myszki, klawiatury, monitory, laptopy czy nawet fotele, o tyle smartfon dla graczy brzmi trochę zabawnie. Najwyraźniej producenci telefonów nie podzielają mojego zdania, bo kolejnych z nich ma w planach tego typu urządzenie.

Na razie niewiele wiadomo na temat smartfona. Najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany na targach MWC 2018 w Barcelonie, które odbędą się pod koniec lutego. Jest spora szansa, że będzie to pierwszy sprzęt mobilny w portfolio tajwańskiego producenta, który powstanie pod marką Republic of Gamers, czyli po prostu ROG.

Asus bez wątpienia ma doświadczenie w obu kwestiach. Firma potrafi zarówno produkować świetnie sprzęty dla graczy, co udowodniła już wiele razy. Laptopy gamingowe, karty graficzne oraz płyty główne z logo Asusa uchodzą za jedne z najlepszych na świecie. Do tego Tajwańczycy mają ogromne doświadczenie na rynku mobilnym. Może nie należą do światowej czołówki, ale sprzęty z rodziny Zenfone na pewno mają wierne grono miłośników. Połączenie tych dwóch segmentów może dać ciekawy efekt. Kto wie, może smartfony dla graczy wkrótce staną się czymś normalnym.

Tylko co mógłby zaoferować taki smartfon? Ekran z szybszym odświeżaniem? Wydajniejsze podzespoły? A może dedykowany kontroler? Możliwości jest wiele, ale żadna z nich nie brzmi wystarczająco przekonująco. Telefon to nie komputer, żeby oczekiwać 120 Hz. Najwydajniejsze podzespoły znajdziemy w tzw. flagowcach. Z kolei kontrolery współpracujące z Androidem są na rynku od dawna i jakoś nigdy nie zrobiły wielkiej furory.

Źródło: Phone Radar

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię