Strona głównaWiadomościUzbrojony mężczyzna włamał się do mieszkania YouTuberów

Uzbrojony mężczyzna włamał się do mieszkania YouTuberów

Mężczyzna jechał 11 godzin, tylko po to, aby włamać się do mieszkania dwójki YouTuberów. Był uzbrojony i chciał zrobić im krzywdę.

Christopher Giles był samotnym mężczyzną z zamiłowaniem do gier. Często oglądał znanych YouTuberów, związanych z jego głównym hobby. W taki sposób poznał Meg Turney – graczkę, streamerkę i cosplayerkę, do której po czasie zaczął żywić dziwne i niezdrowe uczucie. Jednocześnie znienawidził Gavina Free, znanego z kanału Slow Mo Guys, prywatnie chłopaka Meg. Przerodziło się to w obsesję, która pchnęła go do strasznego czynu.

Dokładnie 26 stycznia o godzinie 3:40 rano, po 11 godzinach jazdy samochodem, Giles włamał się do mieszkania YouTuberów. Był uzbrojony. Na szczęście Meg i Gavin zdołali się schować w szafie, dzięki czemu napastnikowi nie udało się ich zlokalizować. Gdy opuścił mieszkanie i chciał odjechać swoim samochodem, drogę zablokowała mu policja. Funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, ale wtedy usłyszeli wystrzał pistoletu. Kilku z nich zaczęło strzelać w kierunku auta. Po czasie okazało się, że Christopher Giles nie żyje. Najprawdopodobniej pojedynczy strzał, który oddał, skierował w siebie samego, popełniając w ten sposób samobójstwo.

Policja znalazła w telefonie mężczyzny ponad 1000 notatek na temat Meg Turney i Gavina Free. Wśród nich znajdowały się między innymi nagrania, na których Giles mówił, że chce, aby Gavin zmarł samotnie i bez dzieci. Na szczęście YouTuberom ostatecznie nic się nie stało.

To już kolejna tego typu sytuacja, w której zagrożone jest życie lub zdrowie znanego YouTubera lub streamera. Wielokrotnie widzowie nasyłali na twórców oddziały SWAT. Proceder ten zyskał nawet własną nazwę – swatting. Jeden z takich „żartów” skończył się tragicznie.

Źródło: PCGamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię