Strona głównaGryAktualnościAtom RPG - czyli jak powinien wyglądać nowy Fallout

Atom RPG – czyli jak powinien wyglądać nowy Fallout

Programiści ze wschodu nie raz już pokazali, że umieją w postapokalipsę. Doskonałym tego typu przykładem są choćby Fallout Nevada i S.T.A.L.K.E.R. A jeszcze w tym miesiącu Dziadek Mróz grzecznym dzieciom pod choinkę zamiast węgla będzie przynosić premierowe wydania izometrycznego RPGa pt. Atom.

Gra została stworzona przez niezależne studio deweloperskie Atom Team o iście wschodnioeuropejskim składzie, w ekipie pracują Polacy, Ukraińcy, Rosjanie i Litwini. Kilka miesięcy temu z powodzeniem zebrali środki na Kickstarterze, które pozwoliły na zrealizowane tego śmiałego projektu.

Zobacz także: Problemów Bethesdy ciąg dalszy. Twórcy Fallouta 76 dopuścili do wycieku wrażliwych danych swoich klientów

Obecnie gra dostępna jest w ramach wczesnego dostępu na Steam i zbiera bardzo pozytywne opinie. Wielu graczy podkreśla podobieństwo klimatu i rozgrywki do tego, co dobrze znamy z pierwszych Falloutów. Finalna wersja gry ma zostać udostępniona jeszcze przed końcem roku. Obecnie trwają ostatnie prace nad poprawieniem mechaniki i kosmetyki gry.

Akcja Atom toczy się w zniszczonym wojną atomową ZSRR i wizualnie przypomina Wasteland 2. Walka w grze odbywa się w systemie turowym. W finalnej wersji gry duży nacisk ma być położony na rozwój postaci, dialogi oraz wciągającą fabułę. Bethesda zrobiłaby zdecydowanie lepiej gdyby Fallout 76 był powrotem do tego typu klimatów. A nam pozostaje czekać na finalną wersję Atom.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię