Strona głównaGryAktualnościProblemów Bethesdy ciąg dalszy. Twórcy Fallouta 76 dopuścili do wycieku wrażliwych danych...

Problemów Bethesdy ciąg dalszy. Twórcy Fallouta 76 dopuścili do wycieku wrażliwych danych swoich klientów

Po serii ostatnich wpadek Bethesda co prawda uczyniła jeden krok we właściwym kierunku, proponując graczom wysyłkę obiecanych toreb materiałowych do zamówionych kolekcjonerek, ale chwile potem okazało się, że to jednak nie koniec tej historii. W dodatku sprawa dotyczy poważnego problemu z tzw. “wrażliwymi danymi” klientów.

Niektórzy z graczy skarżących się na niekompletną kolekcjonerkę ze zdziwieniem zorientowali się, że otrzymali coś więcej niż tylko obiecany przedmiot. W wyniku bliżej nieokreślonego teraz błędu otrzymali oni… częściowy dostęp do systemu, którym posługuje się dział wsparcia Bethesdy, a co za tym idzie mogli otwierać i zamykać zgłoszenia oraz mieć wgląd w prywatne dane klientów.

W tej chwili problemu z nieuprawionymi dostępami już nie ma, ale zanim udało się je wyłączyć, na oficjalnym forum firmy jak i na Reddicie zdążyła się pojawić cała mała postów, w których ludzie informują, że zobaczyli rzeczy, których widzieć nie powinni – treść zgłoszeń (głównie dotyczących nieszczęsnej torby), a w niej dane takie jak adresy email, adresy domowe, czy nawet dane kart użytych do zakupu gry.

Jak wspomniałem, problem podobno został już rozwiązany, ale na wszelki wypadek radzimy zmienić loginy i hasła do Waszych kont u Bethesdy. Pewności co do bezpieczeństwa danych nigdy za wiele.

A na koniec pytanie – jak sądzicie, jaką kolejną wpadką Bethesda zaskoczy nas jutro? 😉

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię