Strona głównaGryAktualnościAuto Chess zmierza na PlayStation 4 i Nintendo Switch

Auto Chess zmierza na PlayStation 4 i Nintendo Switch

Pierwszy auto battler w przyszłym roku ma pojawić się na konsolach. 

W nowym gatunku, który rozpoczynał się niedawno od moda do Doty 2, króluje teraz przede wszystkim Teamfight Tactics. Riot robi regularne aktualizacje w stylu League of Legends, organizowane są duże turnieje i zapowiedziana scena profesjonalna. To Auto Chess jako pierwsze robi jednak krok w kierunku innych platform.

Zobacz: Teamfight Tactics, czyli Auto Chess w świecie LoL-a, już jest hitem na Twitchu

Przynajmniej tak wynika z doniesień PC Watch. W przyszłym roku Auto Chess ma pojawić się na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Jeżeli zakładamy oczywiście, że informację przeznaczoną dla Azji można również odnieść do Zachodu. Skoro deweloperzy pracują jednak nad portem na konsole, ciężko uwierzyć, żeby mieli całkowicie ominąć tak ogromny rynek.

W głowach fanów auto battlerów krąży w rezultacie teraz jedno pytanie: Czy ta sama droga czeka również resztę reprezentantów tego gatunku? Chociaż Riot Games z dywersyfikacji raczej do tej pory nie słynął, gdyby premiera Auto Chess na PS4 i Switchu okazała się sukcesem, presja ze strony społeczności może wymusić na nich wyjście ze strefy komfortu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię