Wygląda na to, że Disney nie będzie robił seriali z uniwersum Maverla na pół gwizdka. Na każdą z produkcji przeznacza po 150 milionów dolarów. Możemy zatem być spokojni co do ich jakości.

Według najnowszych doniesień Marvel skupia się teraz na produkcjach seriali dla Disney+, a budżet każdego z nich jest porównywalny z tym jaki był przeznaczany na filmy. Dla przykładu, Doktor Strange dysponował kwotą około 160 milionów dolarów. Na seriale MCU ma być przeznaczane od pomiędzy 100 a 150 milionów.

Zobacz: Spider-Man znów częścią MCU! Sony dogaduje się z Marvelem

Duży budżet dla produkcji telewizyjnych nie jest nowością. Już 15 lat temu na pilotażowy odcinek Lost wydano 14 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę, że sezon serialu MCU będzie składał się z 6-8 odcinków to budżet na jeden odcinek wynosi od 15 milionów dolarów wzwyż.

Co więcej Marvel Television, odłam Marvela zajmujący się produkcjami TV jak SHIELD i seriale Marvel dla Netflix, zostanie wchłonięte przez Marvel Studios. To może być również wyjaśnieniem dlaczego Ghost Rider został odwołany w zeszłym tygodniu.

Zobacz: Marvel: Usunięta scena z Iron Mana nawiązywała do X-Men i Spider-Mana

Spokojnie możemy spodziewać się seriali tworzonych z rozmachem filmów kinowych i to może stać się normą a nie ewenementem.

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię