Strona głównaGryAktualnościAwaria Steam – z wielu kont zniknęły gry

Awaria Steam – z wielu kont zniknęły gry

Od wczoraj gracze z całego świata informują o awarii platformy Steam. Zakupione wcześniej gry oraz DLC znikały z kont. Problem spotykał niektórych graczy i wygląda na to, że dotyczył konkretnych tytułów.

Według doniesień graczy w wyniku awarii platformy Valve z ich kot zniknęły m.in. Fallout 4 oraz Red Dead Redemption 2. Co wywołało awarię, oraz dlaczego nie dotyczyło wszystkich graczy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że problem został opanowany, a skasowane gry wróciły na konta graczy.

Zobacz: Minecraft – streamer ginie po 500 godzinach w trybie hardcore

Jeżeli zauważycie, że wasze konto pozbawione jest kilku tytułów, powinniście zrestartować aplikację Steam.

Sytuacja pokazuje jednak jak w mgnieniu oka można stracić grę, za którą się zapłaciło kilka stówek, gdy nie posiada się fizycznego nośnika.

[Aktualizacja]

Wygląda na to, że z kont graczy poznikało o wiele więcej tytułów, niż początkowo można było sądzić. Wśród postów na portalach społecznościowych przewijają się takie tytuły jak DeuseEx, Wolfenstein 3D. Dead by Daylight, czy starsze Fallouty. Poza tajemniczymi zniknięciami pojawiają się raporty o konieczności ponownego pobrania gry. Niektórzy użytkownicy mają również problem z ponownym zalogowaniem do platformy.

Według oficjalnych informacji przekazanych przez Valve, sytuacja jest już opanowana od dawna. Jeżeli nadal obserwujecie problemy na Swoich kontach koniecznie skontaktujcie się ze wsparciem technicznym Steam.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię