Strona głównaGryAktualnościZyski Nintendo urosły o ponad 400% dzięki Animal Crossing

Zyski Nintendo urosły o ponad 400% dzięki Animal Crossing

Animal Crossing: New Horizons to absolutny hit ostatnich miesięcy. Statystyki pokazują, że gra szybko stała się system sellerem Nintendo Switcha.

Okres raportów finansowych to okazja dla wydawców, żeby podsumować swoje osiągnięcia i zobaczyć, co przyniosło im ostatnio największe zyski. Niektórzy spotkanie z udziałowcami traktują jako okazję do zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, jak chociażby Activision zbliżające się do reveala Call of Duty. Nie ulega jednak wątpliwości, że przez ostatnich kilka miesięcy królowało Nintendo.

Zobacz: Nintendo Switch – co przynosi aktualizacja 10.1.0?

Animal Crossing: New Horizons błyskawicznie zyskał sobie popularność w internecie. Grali nie tylko fani platformy, ale również nowi użytkownicy Switcha i gwiazdy Hollywoodu. Jak można było się domyślić, mocno przełożyło się to na zyski Nintendo. Zyski firmy względem zeszłego roku wzrosły o 428%, z 1,37 do 3,39 miliarda.

Animal Crossing sprzedało się z kolei w ponad 22 milionach kopii. Co ciekawe, była to również pierwsza odpalana gra na połowie systemów kupowanych w ostatnim kwartale. Jeżeli chodzi o samą konsolę, w świat powędrowało już 61,44 miliona Switchy. Do sprzedaży NES-a brakuje mu już tylko 470 tysięcy sztuk.

Nie ulega wątpliwości, że ogromną rolę odegrał tutaj również COVID-19. Ceny Switcha diametralnie wzrastały, Ring Fit Adventure wciąż ciężko znaleźć za rozsądne pieniądze, a przenośna konsola Nintendo była dla wielu osób sposobem na przetrwanie kwarantanny.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceThe Verge
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię