Strona głównaGryAktualnościFIFA 21 – z gry znikną dwie cieszynki, aby zmniejszyć toksyczność

FIFA 21 – z gry znikną dwie cieszynki, aby zmniejszyć toksyczność

EA usunie z FIFA 21 dwie cieszynki nazywane także celebracjami, czyli sposób w jaki można okazywać radość po strzeleniu gola. Zmiana ma za zadanie zmniejszenie toksyczności gry.

Według informacji przekazanych przez serwis Eurogamer z kolejnej odsłony FIFA znikną dwie cieszynki. Electronic Arts zdecydowało się na usunięcie Shush i A-Ok, które dostępne są jeszcze w FIFA 20.

Shush był problemem ponieważ gracze mogli biegać po boisku i marnować czas gry, denerwując przy tym przeciwnika. Z kolei powód usunięcia A-Ok jest nieco mniej jasny, ale jest powiązany z samym gestem OK, który Activision usunęło niedawno z Call of Duty: Modern Warfare. Oficjalnym powodem w tym przypadku było powiązanie go z ruchami białej supremacji.

Jak powiedział główny producent Sam Rivera:

Społeczność powiedziała nam, że w grze występują toksyczne zachowania i chcieliśmy się upewnić, że je usunęliśmy. Dlatego wykasowaliśmy niektóre z „cieszynek”, które zdaniem graczy nie były najlepszym pomysłem w grze.

Kolejne zmiany jakie zostaną wprowadzone w FIFA 21 to m.in. skrócenie czasu na wykonanie rzutu rożnego i wykonanie karnego. Niektóre animacje będą także pomijane w grze online.

Zobacz: Fall Guys przekracza 1,5 miliona graczy w 24 godziny

FIFA 21 trafi na półki 9 października, ale będzie dostępna trzy dni wcześniej dla graczy, którzy zamówią wersję Ultimate lub Champions Edition. Abonenci Origin Access Premier będą mogli zagrać już 1 października.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię