Strona głównaWiadomościHardwareAya Neo Founder, konsola przenośna z procesorem AMD Ryzen 4500U

Aya Neo Founder, konsola przenośna z procesorem AMD Ryzen 4500U

Konsola do grania i mini pecet. Tak zapowiada się urządzenie Aya Neo Founder z procesorem AMD Ryzen 4500U.

Dlaczego piszemy, że to urządzenie to konsola do grania i mini pecet. Odpowiedź jest bardzo prosta. Całe urządzenie składa się typowo pecetowych komponentów, a system operacyjny, z jakiego korzysta Aya Neo Founder to Windows 10.

Wydajność, jakiej możemy się spodziewać. Nie należy do najwyższych. Zainstalowany procesor to jednostka AMD Ryzen 4500U z zintegrowaną kartą graficzną AMD Vega 6. Procesor do swojej dyspozycji ma 6 rdzeni / 6 wątków, a maksymalna częstotliwość pracy pojedynczego rdzenia wynosi 4 GHz. Zintegrowany układ graficzny AMD Vega 6 też niestety należy do mniej wydajnych układów graficznych. Dysponuje on zaledwie 6 jednostkami Compute Units (CU), przekłada się to na zaledwie 384 jednostki strumieniujące, a taktowanie GPU dochodzi do 1,5 GHz. Ostateczna wydajność tego CPU i GPU to zaledwie 1,1 TFLOP. Tak niska wydajność, na całe szczęście połączona została z ekranem o rozdzielczości 1280 × 800 pikseli, więc możliwe, że nie odczujemy aż tak bardzo niewielkiej wydajności całego urządzenia.

Oficjalna sprzedaż Aya Neo Founder wystartowała w Chinach, 7 listopada. Konsola wyposażona w nośnik SSD 500 GB kosztuje 605 USD, a w 1 TB 756 USD. Pozostałe kraje będą mogły zamawiać urządzenie w kampanii Crowdfundingowej IndieGoGo, która ma wystartować w nieodległej przyszłości.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię