Advertisement
Strona głównaWiadomościRozrywkaBaby Yoda ma imię – zapewnia prezes Disneya

Baby Yoda ma imię – zapewnia prezes Disneya

Nawet jeśli nie oglądacie serialu The Mandalorian, to prawdopodobnie kojarzycie postać określaną mianem Baby Yoda. Mały, zielony stworek rozkochał w sobie widzów na całym świecie. Nigdy nie poznaliśmy jego imienia, ale wiemy, że takowe ma.

Nie wiemy, kim dokładnie jest Baby Yoda. Mała postać jest określana w ten sposób, ponieważ wygląda i zachowuje się jak dziecko oraz jest tej samej rasy, której był jeden z największych Jedi w historii, czyli Yoda. O samej rasie też wiemy niewiele, a w sumie to nic. Na łamach filmów, komiksów i książek pojawiło się zaledwie kilku jej przedstawicieli i za każdym razem byli oni silnie połączeni z mocą. Tak samo jest z Baby Yodą, który – pomimo młodego wyglądu i dziecięcego zachowania – ma aż 50 lat.

Zobacz: Opowiadania Sapkowskiego o Geralcie bestsellerem Amazona i Google

Fenomen zielonego stworka sprawił, że wszyscy dookoła są o niego pytani. Nie ominęło to też prezesa Disneya – Boba Igera, który w wywiadzie z The Star Wars Show zdradził coś niezwykle ciekawego.

– Świat określa go jako Baby Yoda i to nie jest poprawne. Zostałem ukarany za określanie go w ten sposób w mailach do Jona Favreau (red. reżyser serialu The Mandalorian). Ale to wydawało się tak proste. Kilka razy dostałem od Jona po łapach. „To nie jest Baby Yoda!”. To bardzo intrygująca postać, która rusza uszami i oczami, ale tak naprawdę nic nie mówi. Pomimo tego ludzie chcą wiedzieć, jak się nazywa? Jakie jest jego prawdziwie imię? Znam to imię i jest to jeden z powodów, dla którego mam dodatkową ochronę. Nie chcę żeby ktoś mi dał jakieś serum prawdy – powiedział Bob Iger, prezes Disneya.

Także wiemy, że Baby Yoda ma imię, ale nie wiemy, kiedy i czy w ogóle ono zostanie ujawnione. Prawdopodobnie tak, bo wtedy nie byłoby sensu o tym mówić. Obawiam się jednak, że w świadomości fanów utarło się już określenie Baby Yoda i teraz będzie bardzo trudno to zmienić.  Tym bardziej, że według plotek postać miałaby się pojawić w innych filmach czy serialach z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Najwyraźniej Disney ma co do zielonego stworka bardzo duże plany.

Zobacz: Powstaje LEGO Star Wars: Skywalker Saga – cała historia Star Wars w jednym miejscu

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię