Advertisement
Strona głównaGryAktualnościRozczarowująca sprzedaż Red Dead Redemption 2 w Epic Games Store

Rozczarowująca sprzedaż Red Dead Redemption 2 w Epic Games Store

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na PC-tach już kilka tygodni temu. Gra przez pierwszy miesiąc była dostępna jedynie w Epic Games Store i Rockstar Launcher. Dopiero później pojawiła się też na Steamie. Pomimo tego sprzedaż w EGS nie zachwyca.

W tym momencie Red Dead Redemption 2 dostępne jest na Rockstar Launcher, Epic Games Store oraz Steamie. Jednak nie było tak na samym początku. Przez pierwszy miesiąc platforma Valve nie mogła sprzedawać gry, bo czasową wyłączność otrzymał EGS. Ale to chyba niewiele pomogło. Sklep stworzony przez twórców Fortnite zaliczył bardzo słabą sprzedaż westernowego hitu.

Zobacz: Epic Games Store – Zbierz 12 darmowych gier na święta

Z danych wynika, że użytkownicy Epic Games Store w pierwszym miesiącu od premiery kupili zaledwie 408 tys. egzemplarzy Red Dead Redemption 2. Dla porównania w identycznym czasie Borderlands 3 rozeszło się w liczbie 1,78 mln. Jednak w tym przypadku na pewno sporym utrudnieniem była platforma Rockstar Launcher, którą należy traktować jako tą główną w przypadku wszystkich gier Rockstar Games. Niestety, nie znamy dokładnej sprzedaż RDR2 za jej pośrednictwem. Wiemy natomiast, że na Steamie gra została zakupiona od 200 do 500 tys. razy. Dokładna liczba nie jest znana.

Warto w tym miejscu przytoczyć też sprzedaż na PlayStation 4 i Xbox One. Ta wyniosła aż 10 mln kopii w ciągu zaledwie 3 pierwszych dni od premiery.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Niech wydadzą wersję BR to sprzedaż skoczy. Ja nie mogę sobie pozwolić na ściągnięcie ponad 100GB danych i w takiej sytuacji jak ja jest około 80% graczy, którzy zakupili by tytuł gdyby wyszedł na fizycznym nośniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię