Strona głównaGryAktualnościBack to 1998 - polska przygodówka point'n'click w klimatach retro ląduje na...

Back to 1998 – polska przygodówka point’n’click w klimatach retro ląduje na Steam

Dawno temu, kiedy przygodówki nadal były niezwykle popularne, najwięcej spośród nich tworzonych było na modłę tzw. “point’n’click” – gdzie gracz sterował postacią za pomocą kursora, wskazując jej miejsca na ekranie, przedmioty i kierunek poruszania się. Do takich właśnie klimatów nawiązuje “Back to 1998” polskiego studia Bold Pixel.

W grze bohater przenosi się z czasów współczesnych w – jak tytuł wskazuje – końcówkę lat 90 XX wieku. Na pokonanie czeka kilkanaście “ekranów”, a na każdym z nich rozwikłać trzeba będzie specyficzną zagadkę, z reguły polegającą na znalezieniu i połączeniu ze sobą kilku przedmiotów, kolekcjonowanych w podręcznym inwentarzu. Przedmioty te również nawiązują do specyficznego klimatu lat 90.

Zobacz: Antstream – pierwsza platforma streamingu retro gier startuje w maju

Oprócz interakcji z przedmiotami czeka nas kontakt z innymi postaciami. To dzięki dialogom z nimi poznamy historię, która doprowadziła naszego bohatera do miejsca, w którym się aktualnie znajduje. Autorzy postanowili uatrakcyjnić grę także poprzez umieszczenie w niej kilku mini-gierek – oczywiście również pasujących do ogólnej konwencji. Zagramy między innymi w klasyczną plarformówkę, odpowiednik radzieckiego, elektronicznego hand-helda oraz grę wzorowaną na automatach arcade.

Zobacz: Na fali mody na retro gry wypływa Blazing Chrome

Grę aktualnie można zdobyć na platformie Steam, planowane są również wersje dla konsol Xbox One oraz Nintendo Switch.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię