Strona głównaGryAktualnościBaldur's Gate 3 - twórcy potwierdzili początkową listę klas w Early Access

Baldur’s Gate 3 – twórcy potwierdzili początkową listę klas w Early Access

Larian Studio potwierdziło pełną listę klas i ras, jakie będą dostępne w Early Access Baldur’s Gate 3. Będzie w czym wybierać!

Baldur’s Gate 3 nadchodzi wielkimi krokami. Twórcy z Larian właśnie wypuścili pełną listę ras, sub-ras, klas i sub-klas, w które będą mogli się wcielić gracze. Przypominamy, że start Early Access zaplanowano na 6 października.

Baldur's Gate 3

W grze będziemy mieli do wyboru osiem ras do wyboru, wiele z nich będzie miało sub-rasy – łącznie 16 opcji. To spora odmiana w porównaniu chociażby do Divinity: Original Sin 2. Tym razem Larian celuje w większy realizm (o ile można użyć takiego określenia w kontekście RPG osadzonego w świecie fantasy). Tak więc każdy model postaci (w tym głowy) będą oparte na skanach 3D aktorów i modeli. Tym samym wspomniane 16 ras to około 150 modeli głów do wyboru.

Twórcy za jeden z głównych celów postawili sobie realistyczny wygląd postaci – chodziło między innymi o to, żeby dobrze wypadały one podczas scenek dialogowych. W Original Sin 2 utrzymano rzut izometryczny, natomiast w nowych Wrotach Baldura będzie więcej możliwości sterowania kamerą i wiele ujęć ze zbliżeniami. 

Oto pełna lista ras i sub-ras (wybaczcie, że nie podejmę się tłumaczeń nazw, zostawiam to specjalistom od polskiej lokalizacji, o ile takowa się pojawi):

  • Human
  • Elf – high elf, wood elf
  • Half-elf – wood half-elf, drow half-elf
  • Drow – Seldarine drow, Lolth-sworn drow
  • Dwarf – gold dwarf, shield dwarf
  • Halfling – lightfoot halfling, strongheart halfling
  • Tiefling – Asmodeus tiefling, Mephistopheles tiefling, Zariel tiefling
  • Githyanki

Jeśli chodzi o klasy, BG3 startuje z sześcioma: klerykiem, wojownikiem, rangerem, rzezimieszkiem, warlockiem i magiem. Każda z nich ma co najmniej dwie podklasy, które pozwalają na dalszą specjalizację. 

Początkowe wybory będą po części determinować jak reagować na nas będą napotykane po drodze postaci. Oprócz tego są jeszcze “origins”, w których możemy grać jako postaci z bardziej rozwiniętymi opisami i personalnie dobranymi zadaniami. Aktualnie “origins” są związane z poszczególnymi klasami i postaciami, na przykład Astarion – elf-wampir i łotrzyk w jednym. W kwestii takich postaci wiele może się jeszcze zmienić, zresztą na początku Early Access i tak nie będzie można grać w ten sposób. Tego rodzaju bohaterów będzie można jedynie spotykać na swojej drodze i rekrutować jako towarzyszy przygody. W końcu “przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę..”.

Oprócz powyższych, Larian potwierdził, że z czasem będą dodawane kolejne klasy i rasy

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię