Strona głównaGryAktualnościBattlefield - znamy datę pokazu kolejnej części

Battlefield – znamy datę pokazu kolejnej części

Electronic Arts ogłosiło, że pokaz kolejnej gry z cyklu Battlefield odbędzie się już za kilka dni, 9 czerwca, o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Battlefield jest uważany za jedną z najlepszych odpowiedzi Electronic Arts na serię Call of Duty od Activision, a hity takie jak Battlefield 1 i 4 w znaczący sposób pomogły serii w rozwoju. Jednak Battlefield V z 2018 roku spotkał się już z gorszym odbiorem społeczności i co za tym idzie – nie spełnił oczekiwań sprzedażowych firmy. 

Battlefield 6

Tymczasem przewaga Call of Duty rosła, w dużym stopniu dzięki wydaniu free to play battle royale – Warzone. BF też próbował swoich sił w gatunku battle royale, z trybem gry Firestorm, który był częścią Battlefielda V. 

Nowa gra, której pokaz ma się odbyć za tydzień, może być dobrą okazją by seria odzyskała swój rozpęd. Wiemy, że oprócz niej, planowana jest także gra mobilna, nad którą pracuje studio Industrial Toys. Premiera tej gry powinna się odbyć w 2022.

Pokaz nowego Battlefielda będzie miał miejsce na kilka dni przed startem tegorocznego E3, w którym EA jednak nie weźmie udziału. Zamiast tego firma organizuje własny pokaz, EA Play, 22 lipca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię