Strona głównaWiadomościBattlefront II okazał się porażką, ale EA szykuje już kolejną grę w...

Battlefront II okazał się porażką, ale EA szykuje już kolejną grę w świecie Star Wars

Electronic Arts pochwaliło się wynikami finansowymi za trzeci kwartał fiskalny, który zakończył się 31 grudnia. Łyżką dziegciu w beczce miodu jest Battlefront II, który przyniósł spore straty. Elektronicy jednak się nie zrażają i już planują kolejną grę w świecie Star Wars.

Wszyscy doskonale znają aferę, którą wywołał Battlefront II. Ostatecznie EA było zmuszone usunąć z gry mikrotransakcje, ale mleko się rozlało. Zniszczeń nie udało się już opanować i ostatecznie strzelanka przyniosła straty. Przyczyniła się tym samy do 186 mln dolarów na minusie w trzecim kwartale fiskalnym 2018 roku. Chociaż i tak nie jest aż tak źle, jak mogłoby się wydawać. Elektronicy sprzedali około 9 mln kopii, czyli zaledwie 1 mln mniej niż się spodziewali. W kolejny kwartale deweloper chce sprzedaż jeszcze 1-3 mln sztuk.

Adrew Wilson, szef Electronic Arts, nazwał Battlefront II okazją do nauki. Przy okazji obiecał, że gra będzie jeszcze długo żyła, więc jej fani nie mają powodów do obaw. W 2018 roku cały czas będzie wzbogacana o nową zawartość, w tym także… mikrotransakcje. Tak, płatności wewnątrz gry wrócą do Battlefront II w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zostało to już oficjalnie zapowiedziane przez EA. Nie znamy szczegółów, ale mikrotransakcje na pewno powinny być mniej inwazyjne, aby znowu nie uczynić z gry tytułu „Pay to Win”.

Jednak najciekawszy w tym wszystkim jest fakt, że EA już tworzy kolejną grę w świecie Gwiezdnych Wojen. Odpowiada za nią studio Respawn Enterntainment, które ma na swoim koncie między innymi Titanfalla. Według wcześniejszych plotek ma to być gra przygodowa z widokiem z trzeciej osoby, która pokaże nową erę w uniwersum Star Wars. Tytuł miałbym trafić do sprzedaży w fiskalnym roku 2020, który kalendarzowo trwa od 1 kwietnia 2019 do 31 marca 2020 roku.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię