Strona głównaWiadomościBędą trzy konsumenckie karty graficzne Vega – XTX, XT i XL?

Będą trzy konsumenckie karty graficzne Vega – XTX, XT i XL?

Pod koniec lipca AMD zaprezentuje konsumenckie wersje kart graficznych z rodziny Vega. Według serwisu VideoCardz zaprezentowane zostaną trzy modele – XTX, XT oraz XL, chociaż ich nazwy mogą się jeszcze zmienić.

Najszybsza ma być karta AMD Radeon Vega XTX z 4096 procesorami strumieniowymi i 8 GB pamięci HBM2. Dodatkowo ma ona być chłodzona cieczą, więc można liczyć na wysokie taktowania. TDP układu graficznego na wynosić 300 W, a całej karty graficznej 375 W.  Z kolei model XT będzie miał identyczną specyfikację, ale całość będzie chłodzona powietrzem. Z tego powodu taktowania będą niższe, co przekłada się też na niższe TDP, odpowiednio 220 i 285 W.

Ciekawie zapowiada się również model XL. Według najnowszych informacji nie będzie tutaj modelu referencyjnego. Układ ma się pojawiać tylko w autorskich kartach graficznych producentów. GPU wyposażony ma być w 3584 jednostki strumieniowe i pamięć HBM2, ale o nieznanej jeszcze pojemności. Myślę, że można liczyć na około 4-6 GB. Radeon Vega XL ma mieć TDP 220 W dla układu graficznego i 285 W dla całej karty. Ceny oczywiście nie są jeszcze znane.

Oficjalna prezentacja modeli AMD Vega ma nastąpić w trakcie Siggraph 2017, które zaczyna się już 30 lipca. Jednak wcześniej Czerwoni najprawdopodobniej pokażą możliwości nowych Radeonów na dwóch mniejszych pokazach w Budapeszcie oraz Portland. Wciąż wielkim znakiem zapytania pozostaje karta graficzna z rodziny Vega z 16 GB pamięci HBM2.

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię